Головна> Articles > Розуміння маскувань депресії

Розуміння маскувань депресії

01 липня

Зміст

Багато людей сприймають депресію як сильний смуток або відчуття безнадійності, яке не минає. Проте депресія симптоми якої не так легко розпізнати може бути підступною. Якщо ви відчуваєте незрозумілі болі, часто буваєте дратівливими або злісними без видимої причини, або вас може розчулити навіть незначна подія, це може свідчити про психічний розлад.

На щастя, депресію можна подолати за допомогою своєчасних дій. Важливо розпізнати ці менш очевидні симптоми, зрозуміти, як вони можуть проявлятися, і визначити, коли слід звернутися за лікуванням депресії, щоб запобігти її загостренню.

Поширені симптоми депресії

Загальні симптоми біполярної депресії охоплюють такі стани, як відчуття смутку, безнадії, емоційної порожнечі або втрата інтересу до діяльності, яка раніше приносила задоволення. Однак, існують і менш очевидні ознаки, які можуть вказувати на психічний розлад, зокрема:

  1. Злість, дратівливість і нетерпіння. Ви можете відчувати постійне роздратування, проявляти злість до близьких людей, таких як члени сім'ї, друзі або колеги, а також надмірно реагувати на незначні ситуації чи дрібниці.
  2. Проблеми зі сном. Ви можете стикатися з труднощами засинання, часто прокидатися рано вранці, або, навпаки, занадто багато спати і відчувати сильну втому, що ускладнює підйом з ліжка вранці.
  3. Занепокоєння. Ця форма психологічного порушення може супроводжувати депресію, проявляючись у вигляді тривожності, неспокою і напруженості. Хоча тривога і депресія є окремими станами, вони часто йдуть поруч, погіршуючи загальний емоційний стан людини.
  4. Плач. Постійний плач або емоційні сплески через незначні дрібниці, які зазвичай не викликали б такого відгуку, можуть свідчити про психічний розлад. Це вказує на посилення емоційної нестабільності, яку стає дедалі важче контролювати.
  5. Складнощі з концентрацією уваги. Якщо ви відчуваєте тривогу, ви можете стикатися з забудькуватістю, труднощами у прийнятті рішень або втратою здатності концентруватися.
  6. Біль. Якщо у вас спостерігаються болі, які важко піддаються лікуванню, наприклад, у суглобах, спині, кінцівках або шлунку, це може вказувати на депресію. Багато людей звертаються до лікарів через фізичні симптоми, не здогадуючись, що справжньою причиною є депресивний стан.
  7. Зловживання психоактивними речовинами. Зловживання наркотиками чи алкоголем може маскувати основну проблему психічного розладу або викликати його симптоми. Часто проблеми з психоактивними речовинами і депресія супроводжують одна одну, погіршуючи загальний стан.
  8. Зміни в апетиті. Може з'явитися втрата апетиту, коли ви не відчуваєте бажання їсти, або, навпаки, переїдання в спробі поліпшити своє самопочуття.
  9. Ізоляція. Ви можете відчувати себе відокремленими від друзів і родини, саме тоді, коли їх підтримка є найбільш важливою.

Симптоми депресії у чоловіків та жінок можуть відрізнятися

Симптоми та ознаки депресії у різних людей можуть відрізнятися. Чоловіки та жінки можуть переживати депресію по-різному. Симптоми депресії у жінок частіше проявляються як почуття смутку, провини або нікчемності.

В свою чергу симптоми депресії у чоловіків часто проявляються у вигляді підвищеної втоми, роздратування, злості і розчарування, а також можуть мати серйозні проблеми зі сном. Їхній інтерес до хобі, занять та сексу може значно зменшитися. З метою уникнення обговорення своїх почуттів з друзями та родичами, чоловіки часто більше зосереджуються на роботі. Вони можуть також вдатися до ризикованої поведінки або зловживати наркотиками та алкоголем. У деяких випадках признаки депресії у чоловіків можуть проявлятися у вигляді агресії. Хоча більше жінок намагаються покінчити життя самогубством, чоловіки частіше доводять ці спроби до кінця — майже в чотири рази більше чоловіків помирає від самогубства, ніж жінок.

Багато чоловіків відмовляються визнавати свої почуття або симптоми депресії, часто через небажання признати наявність проблеми або обговорювати свої емоції. Однак важливо пам'ятати, що як чоловіки, так і жінки можуть досягти покращення і одужання за допомогою відповідного лікування.

Відчуття депресії: коли звертатися за лікуванням

Зізнатися собі, що ви можете бути депресивним, може бути дуже важко, і ще складніше — звернутися за допомогою. Ось дві основні причини, чому важливо розглянути лікування депресії:

  1. Лікувальні роботи. Навіть якщо ви страждаєте від важкої депресії, існують можливості для полегшення симптомів і покращення якості життя. Існує безліч методів лікування, які можуть допомогти вам впоратися з психічним розладом, і важливо звернутися за допомогою до фахівця, щоб знайти найкращий підхід для вас.
  2. Раннє лікування. Звернення за медичною допомогою на ранніх стадіях депресії може забезпечити швидке полегшення симптомів. Тривале зволікання з лікуванням може призвести до погіршення стану та ускладнити подальше одужання.

Поспілкуватись з кимось. Є безліч людей, готових допомогти вам впоратися з депресією, але перший крок ви повинні зробити самостійно — повідомити комусь про те, що ви переживаєте. Корисно буде почати з розмови з близьким другом або членом сім'ї. Попросіть їх допомогти знайти лікування для вас. Чим раніше ви почнете лікування, тим швидше ви відчуєте полегшення. Не відкладайте — зверніться до свого лікаря первинної медичної допомоги або медичного спеціаліста, якщо:

  • підозрюєте, що у вас може бути депресія;
  • помічаєте симптоми психічного розладу, такі як смуток, безнадія чи порожнеча, або менш очевидні ознаки, такі як проблеми зі сном чи невиразні болі;
  • симптоми депресії ускладнюють ваше повсякденне функціонування.

Якщо у вас виникли думки про смерть або самогубство, терміново зверніться за медичною допомогою. Можливо, ви відчуваєте безнадію, але лікування може дати вам нову надію та допомогти зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити.

Лікування депресії: дайте час подіяти

Деякі ліки та медичні стани, такі як порушення роботи щитовидної залози, можуть викликати симптоми депресії. Тому ваш лікар може захотіти перевірити ці можливі причини. Якщо лікар вважає, що у вас є депресія, він може запропонувати лікування, щоб допомогти вам впоратися з симптомами, або направити до спеціаліста з психічного здоров'я.

Лікування депресії може включати антидепресанти, психотерапію, або обидва ці методи одночасно. Для осіб із легкою або помірною депресією терапія сама по собі може бути достатньою. Аеробні вправи також іноді рекомендуються як ефективний метод для полегшення симптомів легкої та помірної депресії. Однак важка депресія симптоми якої заважають людині вести нормальний спосіб життя потребує як медикаментозне лікування, так і терапію. Важливо зазначити, що поліпшення таких симптомів, як сон чи апетит, може з'явитися раніше, ніж відчуєте значне полегшення від депресії.

Антидепресанти впливають на нейромедіатори — хімічні речовини в мозку, що регулюють настрій, а також на нервові шляхи чи ланцюги, які їх контролюють. Вони часто ефективні у лікуванні депресії, проте може знадобитися від чотирьох до шести тижнів, щоб ви помітили позитивні результати. Під час цього процесу важливо залишатися терплячим. Антидепресанти можуть також спричиняти побічні ефекти, такі як збільшення ваги або сексуальні проблеми. Знайти правильний препарат, який підходить вам з найменшими побічними ефектами, може зайняти деякий час. Якщо перший антидепресант не дає бажаного ефекту, ваш лікар може призначити додатковий препарат для підвищення його ефективності або змінити лікування на інший, більш підходящий медикамент.

Психотерапія допомагає в лікуванні депресії наступним чином:

  • вивчення нових, більш позитивних способів мислення;
  • зміна звичок або поведінки, які можуть погіршувати депресію;
  • робота над проблемами у стосунках вдома або на роботі;
  • допомога у формуванні реалістичного сприйняття ситуації та подоланні страхів;
  • підвищення відчуття надії, позитивного настрою та контролю над власним життям.

Щоб змінити старі шаблони мислення та поведінки, може знадобитися певний час, тому важливо дати терапії можливість проявити свою ефективність.

Лікування депресії: як допомогти собі

Окрім підтримки та допомоги від вашого терапевта або лікаря, ви можете вжити кілька додаткових заходів для покращення свого самопочуття:

  1. Будьте фізично активними. Регулярні фізичні вправи можуть підвищити настрій і полегшити симптоми депресії, завдяки їхньому позитивному впливу на хімічний баланс мозку.
  2. Дотримуйтеся здорового режиму сну. Якісний сон сприяє відновленню організму і психічному здоров'ю. Намагайтеся лягати спати і прокидатися в один і той же час щодня. Влаштуйте свою спальню як комфортне місце лише для сну та сексу, уникнувши перегляду телевізора і використовуючи штори для блокування яскравого світла.
  3. Залишайтеся на зв'язку. Спілкування з друзями або родичами, які вас підтримують, може допомогти вам відчути себе краще, навіть якщо це може здаватись важким. Спробуйте вибрати спокійні способи взаємодії, такі як перегляд фільму, зустріч за кавою або прогулянка в парку. Контакт з іншими людьми, у поєднанні з лікуванням депресії, може допомогти вийти з темряви і повернутися до позитивного настрою.

Зміст

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

  • Унікальна запатентована технологія
  • Створено природою
  • Найвищий ступінь очистки
  • Науково доведена ефективність
  • Не містить токсичних речовин
Купити