Як мусцимол впливає на GABA-рецептори?

11 червня
Як мусцимол впливає на GABA-рецептори?

Зміст

Останнім часом ми все частіше чуємо про таку речовину, як мусцимол. Вона привернула до себе багато уваги як з боку вчених, так і з боку прихильників медитативних практик. Також мусцимолом зацікавилися люди, які ведуть боротьбу з тривогою та болем різними природними засобами.

Щоб дізнатися вплив мусцимолу на головний мозок людини, спочатку слід розібратися з таким поняттям як GABA-рецептори і механізмом їх роботи. Який зв'язок міститься між мусцимолом та нейротрансмісією? Як мусцимол і GABA-рецептор взаємодіють один з одним? Який ефект від прийняття мусцимолу? У цій статті ми спробуємо відповісти на ці запитання.

Що таке мусцимол?

Мусцимол, також відомий як агарин або пантерин, є молекулою, яку виявили в грибах Amanita Muscaria. Ця речовина є основним психоактивним елементом даного виду грибів. Люди вже давно помітили особливий вплив мусцимолу на роботу нервової системи та використовують цю можливість для різних цілей уже багато сотень років. Можливості сучасної медицини та фармакології набагато більше, ніж кілька століть тому, тому вчені можуть досліджувати конкретні молекулярні шляхи впливу мусцимолу на нервову систему.

Справа в тому що GABA-ергічні ефекти мусцимолу обумовлені активацією GABA-рецепторів у нервовій системі людини. У процесі активації даних рецепторів запускається ряд хімічних реакцій, які викликають особливі дії мусцимолу.

Що являє собою GABA та GABA-рецептори?

GABA (гамма-аміномасляна кислота) – це основний гальмівний нейромедіатор людського організму. Ця молекула виробляється переважно у нейронах, забезпечуючи провідність гальмівних синапсів. Тобто цей нейромедіатор відповідає за ступінь заспокоєння та зменшення активності головного мозку. Порушення нейротрансмісії GABA в організмі людини в основному може бути пов'язане з такими захворюваннями, як ОКР та тривожно-депресивні розлади.

GABA покликана заспокоїти центральну нервову систему, зменшити відчуття занепокоєння, зняти напругу та розслабити м'язову систему. Сучасні лікарі використовують велику кількість лікарських засобів, створених на основі гамма-аміномасляної кислоти, які допомагають людям боротися з негативними симптомами перезбудження нервової системи.

Але цією дією наділена не сама молекула GABA, а процес активації GABA-рецепторів, які знаходяться в основному в нервовій системі. Під час активації таких рецепторів запускається низка хімічних реакцій, що відтворюють гальмівні процеси у нервовій системі. Необхідно сказати, що не тільки GABA здатна безпосередньо активувати такі рецептори. Їх активувати можуть інші речовини, аналогічні за своєю структурою. Такі речовини називають агоністами. До них відноситься і мусцимол, що є агоністом GABA-рецепторів. Молекули, які активують GABA-рецептори називають GABA-ергічними.

Чи мусцимол вважається агоністом GABA-рецепторів?

Це справді правильне твердження, але що воно означає? А те, що мусцимол здатний привести в дію GABA-рецептори без безпосередньої участі у процесі самої молекули гамма-аміномасляної кислоти. Таким чином, високий вміст мусцимолу в крові може впливати на роботу центральної нервової системи, як і гамма-аміномасляна кислота. Тобто надавати заспокійливу дію, знижувати відчуття тривожності та зменшувати ступінь гіперактивності.

Багато фармакологічних препаратів працюють на такому факторі, як наявність особливих агоністів. До них відносяться барбітурати та бензодіазепіни, які є активаторами GABA-рецепторів. Тому вони можуть мати гальмівну дію на ЦНС.

GABA-ергічні ефекти мусцимолу

Яким чином мусцимол може впливати на нервову систему? Основна дія мусцимолу базується на комплементарності з GABA-рецептором, тому він має:

 • Заспокійливу дію.
 • Знімає нервову напругу.
 • Зменшує біль.
 • Знижує рівень стресу та тривожності.
 • Покращує настрій.
 • Покращує цикли сну.

Перед вживанням найкраще проконсультуватися з лікарем, оскільки знаючи як певні речовини впливають саме на ваш організм, особливо на ЦНС, ви зможете правильно підібрати дозу мусцимолу.

Зміст

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

 • Унікальна запатентована технологія
 • Створено природою
 • Найвищий ступінь очистки
 • Науково доведена ефективність
 • Не містить токсичних речовин
Купити

Читайте також