Все, що пов'язано з ашвагандою: чим корисна і яке правильне дозування

09 липня

Зміст

Ашваганда або "індійський женьшень" - це вічнозелена рослина, яка поширена в Африці та Азії. У медицині вона використовується як адаптоген, що допомагає організму впоратися зі стресом та його наслідками. Дозування ашвагандхи має бути розраховане в залежності від конкретних цілей застосування. У цій статті ми докладно розглянемо користь індійського женьшеню для здоров'я та визначимо, скільки ашвагандхи на день слід приймати у різних ситуаціях.

Посібник з ашвагандхи: кількість, яку необхідно приймати для досягнення бажаного ефекту

Поняття "адаптоген" у медицині відноситься до певних рослин, коренів, грибів та інших природних речовин, які допомагають організму адаптуватися до різних видів стресу та підвищують його стійкість до несприятливих умов. Ці речовини, такі як індійський женьшень, мають властивість покращувати адаптацію організму до фізичних, емоційних та навколишніх стресових впливів. Вони допомагають впоратися зі втомою, відновити сили та підтримати нормальну функцію організму в умовах стресу.

Кореляція між споживанням ашваганди та фізичною працездатністю

У 2012 році було проведено дослідження, в якому вивчали вплив ашваганди на витривалість спортсменів. Група з 20 велосипедистів приймала по 500 мг ашваганди протягом 8 тижнів, тоді як інша група з 20 спортсменів приймала плацебо. Результати цього дослідження показали значне збільшення аеробних здібностей, витривалості у тривалих поїздках та рівня активності в учасників, які приймали ашваганду.

Проте важливо відзначити, що висновки не можуть бути зроблені тільки на основі одного дослідження. Інші експерименти були зосереджені на відновленні та м'язовій силі спортсменів, показуючи низку потенційних переваг при прийомі ашваганди у цих випадках. Рекомендована доза ашвагандхи для спортсменів з метою прискорення регенерації може становити від 500 до 1000 мг на день.

Ашвагандха та нічний сон

Ніхто з нас не може жити нормально без повноцінного нічного відпочинку. Дослідження показують, що зимова вишня може впливати на глибину, якість та кількість сну. На відміну від деяких інших добавок, які можуть викликати млявість вдень або порушити реакції організму, ашвагандха, згідно з дослідженнями, не має таких побічних ефектів.

Для досягнення цих результатів рекомендоване дозування ашвагандхи зазвичай становить близько 600 мг на день. Учасники досліджень, які споживали цю дозу, повідомляли про відсутність почуття втоми і сонливості протягом дня, а також про покращення якості сну та його тривалості.

Однак, щоб отримати відповідь на питання, щодо ашвагандха як приймати і яким має бути оптимальне дозування, важливо проконсультуватися з медичним працівником. Лікар, знайомий з вашими індивідуальними особливостями, зможе дати рекомендації, що відповідають вашому способу життя та потребам.

Вплив ашваганди на інтелектуальну діяльність

Індійський женьшень не тільки приносить користь бігунам і тим, хто займається фізичними вправами, але також може бути корисним студентам і людям, робота яких потребує розумової напруги. Якщо у вас важливий іспит або ви хочете поліпшити свою розумову діяльність, спробуйте цей рослинний препарат.

Рекомендоване дозування для дорослих становить 600 мг на день, причому більшості людей радять ділити це дозування на два прийоми по 300 мг – вранці та ввечері.

Дослідження, проведене 2017 року Центром Червоного Хреста в Індії, було присвячене впливу екстракту кореня ашваганди на когнітивні функції. Результати показали, що прийом екстракту покращує когнітивну гнучкість, реактивність мозку, концентрацію уваги та здатність до запам'ятовування.

Пізніші дослідження, проведені в 2022 році, виявили, що прийом екстракту кореня та листя ашваганди сприяє поліпшенню настрою, підвищенню стійкості уваги та підтримці керуючих функцій у людей з раннім недоумством та у здорових людей. Рекомендоване дозування для покращення когнітивних функцій у цьому дослідженні становило до 400 мг на добу.

Чи є користь ашваганди для схуднення?

Якщо ви бажаєте схуднути, то індійський женьшень може допомогти вам у цьому. Цей рослинний екстракт сприяє балансуванню апетиту та запобігає переїданню при стресі, допомагаючи вам приймати усвідомлені рішення про харчування.

Це підтверджується результатами плацебо-контрольованого дослідження. Група, яка приймала 600 мг ашвагандхи на день, продемонструвала більш значне та легке зниження маси тіла порівняно з групою, яка приймала плацебо.

Як приймати ашваганду для зняття стресу

Відновлення після тренування дуже відрізняється від відновлення ресурсів організму після емоційного стресу. Ще досі необхідні додаткові дані про те, як діють різні дози добавки, скільки приймати ашваганди і чи можна приймати її на регулярній основі або протягом усього життя.

Ще одне відкриття каже на користь аюрведичної рослини для боротьби зі стресом. Деякі з недавніх плацебо-контрольованих експериментів особливо цінні, оскільки вони досліджували безліч доз і з'ясували їхній зв'язок зі стресостійкістю та механізмами подолання стресу.

Що вони виявили? Одне з досліджень показало, що навіть 250 мг, що приймаються двічі на день протягом 2-6 тижнів, покращують реакцію організму на стрес. Більш тривалий прийом, що охоплює 60 днів і більше, з добовою дозою 600 мг, демонструє зниження рівня кортизолу, гормону стресу, майже на 27%. Таким чином, було зроблено висновок, що дози 250 мг і 600 мг, що приймаються щодня протягом як мінімум 2 місяців, покращили реакцію учасників до стресового середовища та допомогли їм зберігати позитивний настрій.

Слід наголосити, що більш високі добові дози, такі як 600 мг, дали більш помітний ефект, якщо порівнювати результати учасників дослідження. Ці конкретні випробування не виявили побічних ефектів у жодній із груп.

Як ашваганда співвідноситься із споживанням білка та іншими прийомами для нарощування м'язової маси?

Ашвагандху не варто сприймати як магічний препарат, який миттєво збільшить м'язову масу. Однак якщо вашою метою є підвищення витривалості під час тривалих тренувань чи змагань, це може бути саме те, що вам потрібно.

Так, скільки міліграмів ашваганди в день підходить для фізично активної людини, яка прагне відновитися і швидко прийти в норму після інтенсивних тренувань? Для покращення якості сну та концентрації може знадобитися близько 500-600 мг на день, що майже вдвічі більше, ніж зазвичай. Згідно з дослідженням Колумбійського університету, проведеним у 2021 році, для покращення фізичної працездатності потрібно від 600 до 1000 мг ашваганди. Однак важливо пам'ятати, що в цьому випадку таку велику дозу необхідно розділити на кілька прийомів протягом дня.

Якщо ваша мета — поліпшення показників втоми та відновлення, а також покращення роботи серцево-судинної системи, цей трав'яний препарат може бути підходящим вибором.

Ашвагандха та репродуктивна система людини

Цікаво, що індійська рослина, відома людям з давніх часів, виявляється також корисною для сексуального благополуччя та плодючості, як у чоловіків, так і у жінок. Активні інгредієнти екстракту ашваганди покращують гормональну систему чоловіків та параметри сперматозоїдів, які мають вирішальне значення для зачаття. На відміну від групи, яка вживала плацебо, результати були вражаючими: кількісне збільшення сперматозоїдів склало майже 170%, а їх обсяг збільшився на 53%. Цей результат був помітний після 90 днів прийому 675 мг екстракту кореня ашваганди.

У жінок, які вживають добавки ашваганди в кількох розділених дозах, також спостерігалося поліпшення збудження та природного мастила.

Однак ці результати, головним чином, пов'язані із загальним рівнем задоволення учасників та відчуттям оргазму, які є складними явищами.

Корисно знати: інші важливі питання та відповіді про Ашвагандха

Ашваганда завдяки своїм унікальним властивостям викликає інтерес у багатьох людей. Тому не дивно, що щодо цієї рослини виникає безліч різних питань. Давайте розглянемо найпопулярніші з них.

Чи є небезпечні дози ашваганди?

Оскільки трави і рослини мають біологічну активність, вони можуть сильно впливати на людину, і існує певна межа, яку не слід перевищувати. Питання про те, скільки ашваганди на день надто багато, має свою точку відліку. Безпечне дозування зазвичай становить до 1000 мг, оскільки всі відомі клінічні дослідження не виявили побічних ефектів при такому дозуванні.

Проте залишається питання про те, чи буде максимальне дозування однаковим для всіх пацієнтів. Це залежить від індивідуальних потреб, цілей та стану здоров'я кожної людини, а також від її способу життя та режиму дня. Дослідження показують, що рекомендована доза може відрізнятися в залежності від індивідуальних факторів, і тому важливо проконсультуватися зі своїм лікарем для отримання рекомендації.

Відповідь на питання про те, чи потрібно змінювати дозування залежно від форми добавки (таблетки або порошок екстракту), може залежати від переваг і потреб кожної людини. Капсули можуть бути більш зручними у застосуванні та зазвичай містять більш точне дозування, але порошок також може бути зручним у використанні. Важливо слідувати рекомендаціям виробника щодо дозування та консультуватися з лікарем за необхідності.

Чи однаково корисна ашваганда для чоловіків і жінок?

Хоча індійський женьшень широко відомий як афродизіак та засіб для покращення чоловічого здоров'я, дослідження показали, що ця рослина також приносить користь жінкам. Індійська медицина використовує ашваганду протягом століть, і сучасні дослідження підтверджують її безпеку та ефективність як для чоловіків, так і для жінок.

Чи безпечно приймати Ашваганду щодня?

Як згадувалося, тривалість прийому препарату повинна визначатися лише кваліфікованим медичним фахівцем. Дослідження показують, що безпечний період прийому може змінюватись від кількох тижнів до 90 днів, оскільки довгострокові ефекти не були достатньо вивчені.

Тривале вживання зимової вишні може підвищити ризик побічних ефектів у порівнянні зі звичайним дозуванням. Сюди можуть входити такі побічні ефекти, як діарея, подразнення кишечника, блювання та розлад шлунка. Крім того, не рекомендується приймати ашваганду натще серце.

Висновок

Сила природи вражає, і ми бачимо її вплив на наш організм через трави та рослинні добавки. Завдяки своїм видатним адаптогенним властивостям та різноманітним перевагам, зимова вишня посідає почесне місце в аюрведичній медицині. Цей чудовий рослинний препарат здатний зміцнити м'язи, продовжити їхню працездатність без втоми, допомогти організму впоратися зі стресом, покращити якість сну, підвищити фертильність, покращити когнітивні функції та багато іншого.

Однак важливо пам'ятати про правильне дозування та мету прийому. Перед тим як почати приймати добавку, важливо обговорити свої цілі щодо здоров'я та узгодити з вашим лікарем скільки мг ашвагандхи в день можна приймати. Це ключові моменти розумного використання препарату у повсякденному житті.

Зміст

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

  • Унікальна запатентована технологія
  • Створено природою
  • Найвищий ступінь очистки
  • Науково доведена ефективність
  • Не містить токсичних речовин
Купити