Коли краще приймати вітамін D вранці, вдень чи ввечері?

Багато людей стикаються з дефіцитом вітаміну D, а як щодо вас? Ви впевнені, що ваш організм отримує достатньо цього важливого вітаміну? У цій статті розглядається його роль в організмі, оптимальні рівні для підтримки здоров'я та його функціонування, а також найкращий час для його вживання.
09 липня | 10хв читання
Коли краще приймати вітамін D вранці, вдень чи ввечері?

Зміст

Список літератури

Загальний опис вітаміну D

Значення вітаміну D у функціонуванні організму важко переоцінити. Цей макронутрієнт має ключову роль у засвоєнні мінералів, таких як кальцій, магній і фосфат, а також ініціює ряд важливих біологічних реакцій в людському організмі. Вітамін D2 також відомий як ергокальциферол, виробляється з рослинних та грибних джерел, у той час як вітамін D3, або холекальциферол, утворюється внаслідок впливу ультрафіолетових променів на шкіру. Рівень сонячного вітаміну в організмі можна оцінити за допомогою вимірювання метаболітів 25-гідроксивітаміну D у крові.

Важливість вітаміну D для людини

Наукові дослідження в даний час підтверджують, що рецептори вітаміну D розподілені по різних частинах людського організму та відіграють роль практично у всіх аспектах нашого здоров'я. Ми повністю погоджуємося з цим твердженням. Д-вітамін важливий для підтримки здоров'я кісток та м'язів, а також може покращити когнітивні функції завдяки наявності специфічних рецепторів у різних галузях мозку. Отже, недостатній рівень Д-вітаміну може негативно зашкодити загальному самопочутті.

Якщо ви часто залишаєтеся вдома, і мало піддаєтеся впливу сонячного світла, варто замислитися над прийомом добавок з вітаміном D. Отримання достатньої кількості цієї поживної речовини може бути непростим завданням, враховуючи його обмежений вміст у харчових продуктах порівняно з іншими вітамінами. Одним із найбільш рекомендованих варіантів є добавка вітаміну D від Care/of, яка вирізняється своєю високою ефективністю.

Також варто розглянути формулу Vegan D3, отриману з водоростей, що видобуваються з екологічно чистих джерел. Обидві ці добавки пройшли ретельне тестування на наявність домішок та їх можна купити у Сполучених Штатах.

Найкращий час для прийому вітаміну D: Що потрібно знати?

Коли приймати вітамін Д вранці чи ввечері? Ви можете приймати вітамін D у будь-який час, тому що певного «ідеального» часу для цього немає. Головне - вибрати підходящий для вас час і дотримуватися його регулярно. Послідовність прийому вважається ключем до запобігання дефіциту сонячного вітаміну. Якщо ви вважаєте за краще приймати кальциферол під час основного прийому їжі, ранковий сніданок або вечеря можуть бути хорошими варіантами.

Вітамін Д вранці

Додати вітамін D у свій щоденний раціон легко, особливо якщо ви вже приймаєте інші мікронутрієнти вранці. Не варто завчасно турбуватися про складнощі. Виберіть окрему добавку з вітаміном D, або мультивітаміни з відповідним дозуванням кальциферолу і приймайте їх вранці, щоб забезпечити достатнє споживання.

Вітамін D перед сном

Вітамін D не викликає седативного ефекту і не стимулює сон. Проте дослідження показують, що достатнє споживання активатора кальцію може сприяти поліпшенню якості сну. Механізми, що полягають у основі цього явища, остаточно не вивчені, але кілька чинників можуть грати важливу роль. По-перше, кальциферол бере участь у регуляції циркадних ритмів, допомагаючи встановити більш стабільний цикл сну та бадьорості. По-друге, він може впливати на нейротрансмітери, такі як серотонін, який регулює настрій та сон. Нарешті, Д-вітамін може сприяти загальному психологічному благополуччю та зниженню стресу, побічно сприяючи поліпшенню якості сну.

Доречно буде нагадати дослідження Міріам Аббуд про вплив вітаміну D на сон, який представляє систематичний огляд та мета-аналіз інтервенційних досліджень, проведених у цій галузі. Воно надає цінні дані, демонструючи, що низький рівень вітаміну D пов'язаний з покращенням сну, включаючи збільшення тривалості сну та скорочення часу, необхідного для засинання. Такі зміни ведуть до підвищення загальної якості сну та покращення самопочуття людини.

Ще одне дослідження заслуговує на увагу - «Вплив вітаміну D на настрій і сон у здорових людей» Лаури М. Хьюберт. Вона виявила зв'язок між кальциферолом та його впливом на вироблення серотоніну та мелатоніну, які відіграють найважливішу роль у регулюванні режиму сну та настрою.

Ці дослідження дуже важливі. Ми вважаємо, що в цій галузі ще є багато можливостей для подальших експериментів, які можуть призвести до більш глибокого розуміння того, як вітамін D впливає на сон здорових людей.

Обідній час – найкращий час для прийому вітаміну D?

Якщо ви все ще не впевнені в тому, коли краще приймати вітамін Д, щоб досягти оптимальних результатів, можна вибрати для цього обідній час. Ми вважаємо, що це може дати відмінні результати, особливо якщо ваші страви містять здорові джерела жиру.

Замість зациклюватися виключно на термінах прийому кальциферолу, важливо встановити послідовний розпорядок дня. Включіть прийом вітамінів у щоденний раціон, наприклад, під час сніданку чи чаювання. Зберігайте вітаміни на видному місці, щоб ви могли легко отримати доступ до них. Прагніть, щоб ваш графік прийому мікронутрієнтів був простим. Це допоможе вам залишатися організованим. Пам'ятайте, що сталість відіграє у підтримці здорового режиму прийому вітамінів.

Засвоєння вітаміну D: корисні поради, яких слід дотримуватися

Концентрація уваги поліпшенні засвоєння сонячного вітаміну може максимізувати користь з його вживання. Детальнішу інформацію про це наведено в пунктах нижче.

Поєднання з їжею для кращого засвоєння

Ви, ймовірно, усвідомлюєте, що організм не завжди легко засвоює вітамін D. Експерти рекомендують вживати його під час найщільнішого прийому їжі протягом дня. Дослідження показали, що це сприяє підвищенню швидкості засвоєння вітаміну організмом. Прийняття добавок разом з їжею, багатою на корисні жири (такими як жирна риба, авокадо або сир), може прискорити всмоктування через жиророзчинну природу вітаміну D. Це дозволяє організму ефективніше використовувати кальциферол і отримати максимальну користь від його споживання.

Поради щодо вибору відповідної добавки вітаміну D

Результати лікування багато в чому залежать від типу та якості вибраного вами препарату. Зверніть увагу, що добавки кальциферолу доступні у різних концентраціях. Це пояснює, чому важливо проконсультуватися з лікарем і визначити, яка з них буде найкраща для вас. Лікарі часто рекомендують додатковий прийом вітаміну D, навіть якщо людина вже приймає його у вигляді полівітамінів чи вітамінів для вагітних. У будь-якому випадку завжди вибирайте ліки, перевірені третьою стороною та сертифіковані як чисті та ефективні.

Балансування споживання вітамінів із рівнем кальцію

Вітамін D та кальцій тісно взаємодіють, зміцнюючи кістки. Занадто велика кількість кальциферолу може призвести до надмірного засвоєння кальцію, що потенційно може спричинити токсичність обох поживних речовин. Надлишок кальцію, своєю чергою, може призвести до відкладень у м'яких тканинах, викликаючи проблеми зі здоров'ям. З іншого боку, дефіцит вітаміну D може перешкоджати засвоєнню кальцію, впливаючи на стан кісток та м'язів. Таким чином, важливо досягти правильного балансу обох поживних речовин для забезпечення загального здоров'я.

Слід зазначити, що оптимальне співвідношення вітаміну D та кальцію може різнитися залежно від індивідуальних потреб та особливостей організму. Тому важливо отримувати ці поживні речовини з різноманітної та збалансованої дієти, а також обговорювати з лікарем необхідність прийому додаткових добавок.

Відповіді на інші важливі питання про вітамін D

Крім визначення ідеального часу прийому вітаміну D, у вас також можуть виникнути питання щодо його сумісності з іншими вітамінами, потенційних побічних ефектів та протипоказань, симптомів дефіциту та методів контролю рівня кальциферолу в організмі. Ці питання полягають у наступному:

 • сумісність із іншими вітамінами;
 • потенційні протипоказання та побічні ефекти;
 • симптоми дефіциту;
 • методи контролю рівня в організмі та інші.

Щоб отримати детальне уявлення про кожну з цих тем, читайте далі.

Чи можна використовувати вітамін D у поєднанні з іншими мікроелементами?

Будьте уважними при поєднанні вітаміну D з іншими добавками, оскільки це може мати негативні наслідки. Вітаміни A, E та K можуть впливати на засвоєння кальциферолу, що може призвести до дисбалансу в організмі. Це серйозна обставина, яку слід враховувати, перш ніж приступати до таких експериментів. Тому перед комбінуванням ліків необхідно проконсультуватися з лікарем чи дієтологом. Важливо дотримуватись рекомендацій щодо дозування та уникати передозування, щоб запобігти можливим негативним наслідкам для здоров'я.

Суперечності та можливі побічні реакції

Вітамін D зазвичай безпечний для вживання, проте є кілька випадків, коли його використання слід уникати:

 1. Гіперкальціємія може виникнути через надлишок вітаміну D, що призводить до підвищення рівня кальцію в крові та ускладнень, таких як утворення ниркових каменів. Тому уникайте прийому кальциферолу, якщо ви маєте високий рівень цього вітаміну.
 2. У деяких людей може виникнути гіперкальціурія, коли вітамін D збільшує виведення кальцію із сечею, що може призвести до неприємних побічних ефектів.
 3. Пацієнти з саркоїдозом також повинні бути обережні з прийомом кальциферолу, оскільки він може сприяти відкладенню кальцію в легенях та інших органах.

Потенційні побічні ефекти включають нудоту, слабкість та втрату апетиту. Однак слід пам'ятати, що в окремих випадках можуть виникнути також головний біль, втома, почервоніння шкіри і проблеми з травленням. Діти, люди похилого віку, а також вагітні жінки або матері, які годують дитину, коли приймають вітамін Д, більш сприйнятливі до побічних реакцій, викликаних цим мікроелементом. Якщо ви помічаєте будь-які негативні наслідки (незалежно від віку та стану здоров'я), важливо негайно звернутися за медичною допомогою. Обов'язково дотримуйтесь наших порад.

Основні симптоми дефіциту вітаміну D

Хоча ми отримуємо багато поживних речовин кожен день з їжі, отримати достатню кількість вітаміну D тільки з продуктів харчування може бути досить складно. Однак не варто турбуватися, якщо у вас є дефіцит вітаміну D. Ви не одні. За оцінками, «близько 40-70% дорослого населення Сполучених Штатах страждають певною мірою дефіциту вітаміну D».

Згідно з твердженнями ендокринного суспільства, дефіцит вітаміну D проявляється, якщо рівень 25-гідроксивітаміну D у крові опускається нижче 20 нг/мл. Легкий дефіцит, хоч викликає занепокоєння, характеризується рівнем вітаміну D від 21 до 29 нг/мл.

Дефіцит кальциферолу часто пов'язують із зменшенням часу, що людина проводить на сонці у холодні місяці. Однак також відіграють роль спосіб життя та вік. Люди з темною шкірою частіше стикаються з цією проблемою, відчуваючи втому, м'язові болі та зміни настрою. Недолік кальциферолу також може негативно позначатися на здоров'ї кісток, сні та імунній системі. Чи є у вас якісь симптоми? Не соромтеся обговорити це з вашим лікарем, щоб з'ясувати, чи може бути причиною нестача вітаміну D.

Як можна контролювати рівень вітаміну D на регулярній основі?

Систематично перевіряйте рівень вітаміну D, щоб запобігти його дефіциту. Поділіться цією інформацією з друзями та близькими, оскільки важливо обговорити це питання з лікарем. Ймовірно, лікар вам буде рекомендувати провести аналіз крові, який сьогодні є надійним методом оцінки рівня вітаміну D. Зазвичай страховка покриває скринінг на кальциферол для певних груп, таких як:

 • вагітні та годуючі жінки;
 • люди з певними захворюваннями або які приймають деякі ліки;
 • люди з темною шкірою;
 • люди похилого віку, які відповідають певним критеріям.

Якщо ви не потрапляєте до цих категорій, ваш лікар все одно може призначити вам лабораторний аналіз на вітамін D. Обов'язково уточніть ціну, оскільки вона може відрізнятися в різних лабораторіях. Результати аналізів допоможуть лікарю оцінити ваш рівень вітаміну D і ухвалити рішення щодо необхідності прийому добавок.

Коли слід приймати вітамін D: заключні зауваження

Тому, незважаючи на безліч думок і рекомендацій щодо того, коли потрібно приймати вітамін Д, не існує конкретного оптимального часу, якому необхідно слідувати. Найважливіший аспект - це регулярне споживання мікроелемента, незалежно від вибраного часу. Життєво важливі поживні речовини забезпечують позитивну користь здоров'ю, що вони надходять у організм систематично і регулярно.

Список літератури

 1. ↑ Marshall RP, Droste JN, Giessing J, Kreider RB. Role of Creatine Supplementation in Conditions Involving Mitochondrial Dysfunction: A Narrative Review. Nutrients. 2022;14(3):529. Published 2022 Jan 26. doi:10.3390/nu14030529
 2. ↑ Marshall RP, Droste JN, Giessing J, Kreider RB. Role of Creatine Supplementation in Conditions Involving Mitochondrial Dysfunction: A Narrative Review. Nutrients. 2022;14(3):529. Published 2022 Jan 26. doi:10.3390/nu14030529
Показати більше

Зміст

Список літератури

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

 • Унікальна запатентована технологія
 • Створено природою
 • Найвищий ступінь очистки
 • Науково доведена ефективність
 • Не містить токсичних речовин
Купити