Хочете трохи набрати вагу? Додайте ці 13 вітамінів та добавок у свій раціон

09 липня

Зміст

Перш ніж включати поживні компоненти у своє меню, слід визнати, що вітаміни власними силами не обов'язково призводять до підвищення ваги. Тим не менш, якщо вони включені в універсальний план наростання ваги, вони, безумовно, можуть допомогти досягти ваших цілей.

Визначення того, що є здоровою вагою, є індивідуальним для кожної людини. Оцінюючи самопочуття вага сама собою не є достатнім показником. У той час, як втрата маси тіла активно обговорюється в соціальних мережах, важливо визнати, що деяким людям необхідно набирати вагу, щоб покращити своє здоров'я. Цей момент часто не береться до уваги, оскільки люди прагнуть досягти своїх цілей у галузі здоров'я.

Якщо ви шукаєте добавки для набору ваги, слід усвідомлювати, що не всі корисні речовини сприятимуть здійсненню цієї мети. Багато мікроелементів приносять користь здоров'ю, але тільки деякі з них інтенсивно сприяють нарощуванню маси, якщо їх увімкнути у ваше меню. Добавки для набору ваги для жінок можуть принести користь, якщо правильно харчуватися і займатися гімнастикою, спрямованою на нарощування маси м'язів. Тут ми розповімо про 13 мікроелементів, що сприяють доданню ваги.

Вітаміни для набору ваги: Міф чи реальність?

Не можна недооцінювати значущість мікронутрієнтів для здоров'я. Вони беруть активну участь у багатьох процесах в організмі, і їх недолік може викликати різні проблеми. Наші потреби в корисних мікроелементах індивідуальні, і денні норми споживання мікронутрієнти (RDA), що рекомендуються, допомагають визначити адекватну кількість корисних елементів, необхідних для підтримки здоров'я. Деякі мікроелементи легко отримати зі звичайних харчових продуктів, тоді як інші, такі як вітамін D, зустрічаються дуже рідко і для їх поповнення потрібні спеціальні дієтичні коригування.

Біоактивні речовини мають значний вплив на метаболічні функції в організмі, які регулюють як збільшення, так і втрату ваги. Корисні мікроелементи необхідні забезпечення загального стану здоров'я, керуючи безліччю біологічних процесів, включаючи синтез гормонів, травлення, зростання кісток і м'язів, функції клітин і ДНК, і навіть нервової системи.

Наше щоденне споживання мікронутрієнтів повинно забезпечуватись різноманітним харчуванням, що включає фрукти, овочі, злаки, білки та інші корисні продукти. Однак в окремих випадках додаткові добавки можуть бути корисними для підтримання хорошого здоров'я. Але перш ніж вносити суттєві зміни у харчування або розпочинати прийом мікроелементів, важливо проконсультуватися з лікарем. Він зможе визначити, які добавки найбільше підходять саме вам, враховуючи ваш стан здоров'я та фізичні потреби та підібрати дозування.

Вітаміни, що сприяють зростанню ваги

Немає точних наукових доказів того, що біоактивні речовини та добавки призводять до значного нарощування або втрати ваги за відсутності інших змін у меню та способі життя. Однак мікроелементи та мінерали дуже важливі у підтримці загального здоров'я та метаболічних процесів, які можуть впливати на вашу вагу.

Правильне та збалансоване харчування, що включає необхідну кількість мікроелементів та мінералів, може допомогти підтримувати здоровий обмін речовин та загальний фізичний стан, що є важливим при керуванні вагою. Не слід забувати, що органічні сполуки та добавки для набору ваги не є єдиним засобом зміни маси тіла, і слід дотримуватися здорового способу життя, що включає правильне харчування та регулярні фізичні вправи.

Вітамін А: імунна система, зір, здоров'я шкіри

Вітамін А, також відомий як ретинол, має велике значення у підтримці правильного функціонування імунної системи, забезпечуючи природний захист організму від інфекцій та хвороб. Крім того, він бере участь у процесах клітинного поділу, регуляції генів та інших метаболічних функціях в організмі. Жирові клітини, які зберігають жир і перетворюють ретинол на його активну форму, були пов'язані з ним як у дослідженнях на тваринах, так і в лабораторних умовах. Згідно з останніми дослідженнями, ретинол може відігравати значну роль в управлінні вагою та контролем за ним.

Це означає, що правильний вміст ретинолу може допомогти вам набрати вагу природним чином. Він міститься в різних молочних продуктах, таких як молоко, йогурт та сир, а також у яйцях, жирній рибі та печінці. Особливо багата на ретинолом печінку, тому вживати її слід не більше одного разу на тиждень. Ретинол міститься в продуктах, збагачених бета-каротином, це морква, шпинат, солодка картопля, червоний перець, а також у жовтих фруктах, таких як папайя, манго, абрикос.

Щодо харчових добавок, то ретинол у формі бета-каротину є в риб'ячому жирі або полівітамінних комплексах. Слід пам'ятати, що приймати вітамін А в якості добавок під час вагітності не слід, тому що його надлишок може бути шкідливий для плоду, що розвивається.

Вітаміни групи B: нервова система, рівень енергії, еритроцити

Вітаміни В-комплексу відіграють основну роль у підтримці кількох важливих систем організму, включаючи нервову, серцево-судинну, метаболічну, клітинну та ДНК-процеси. До складу вітамінів групи B входять:

 1. Піридоксамін (B6).
 2. Нікотинова кислота (B3).
 3. Аневрін (B1).
 4. Ціанокобаламін (B12).
 5. Пантотенат (B5).
 6. Лактофлавін (B2).
 7. Птероїлмоноглутамінова кислота (B9).

Мікроелементи групи B хоч і не прямо пов'язані з процесом приросту маси, все ж таки мають велике значення в загальному здоров'ї організму, що може сприяти нарощуванню маси тіла та формуванню м'язової тканини. Біологічно активні речовини цієї групи дуже корисні для забезпечення здоров'я нервової системи та допомагають організму перетворювати їжу на енергію. Нестача вітамінів В-комплексу може негативно впливати на організм, впливаючи на ваш апетит, активність та загальне самопочуття.

Біоактивні речовини групи B можна отримати з різних природних джерел харчування, включаючи горох, цільнозерновий хліб, молоко, гриби, яйця, рибу, м'ясо, птицю, печінку та інші продукти тваринного походження. Тому вегани і вегетаріанці часто відчувають дефіцит вітамінів групи B і можуть потребувати додаткових добавок.

Наприклад, недолік вітаміну B12 може викликати різні метаболічні, гормональні та неврологічні проблеми, які можуть вплинути на апетит та рівень активності. Добавки, що містять мікроелементи групи B, доступні як окремо, так і у складі комплексів вітамінів B, які можна приймати в рамках щоденного догляду за здоров'ям.

Вітамін С: імунна система, обмін речовин, здоров'я клітин

Вітамін С, або аскорбінова кислота, вкрай необхідний для підтримки здоров'я нашого організму. Він зміцнює імунітет, сприяє здоров'ю шкіри, кровоносних судин та кісток, а також є потужним антиоксидантом, що захищає організм від окислювального стресу. Більшість досліджень цього вітаміну сфокусована на його антиоксидантних властивостях і здатності знижувати вагу. Це пояснюється тим, що проблема збільшення ваги не є серйозною проблемою для більшості людей.

Підтримка здоров'я еритроцитів, або червоних кров'яних клітин є однією з ключових функцій аскорбату. Ці клітини виконують значну функцію у організмі. Вони переносять кисень від легень до тканин та вуглекислий газ назад до легень для видалення з організму. В результаті цього процесу еритроцити забезпечують клітини організму киснем, що необхідно для правильного функціонування та зростання, включаючи розвиток м'язів.

Цей вітамін можна знайти в різних продуктах, таких як цитрусові (грейпфрут, лимон, апельсин), помідори, полуниця та овочі сімейства хрестоцвітих (цвітна капуста, капуста, броколі). Він також присутній у багатьох вітамінно-мінеральних комплексах, а також включений до харчових добавок, які допомагають набрати вагу, у тому числі у вітаміни для вагітних.

Вітамін D: зміцнення кісток та здоров'я м'язів

Вітамін D необхідний нашому організму для засвоєння фосфору та кальцію, що забезпечує здоров'я та міцність кісток. Однак додаткові дослідження показали, що холекальциферол може впливати на багато інших аспектів здоров'я, включаючи вагу та загальний метаболічний стан. Але чи варто вважати його найкращим вітаміном для поповнення ваги? Насправді, холекальциферол забезпечує розвиток м'язів, що може призвести до здорового підвищення ваги.

Необхідно підтримувати оптимальний рівень холекальциферолу в організмі через відповідне харчування, вітамінні добавки або перебування на сонці, щоб забезпечити здоров'я кісток, м'язів та загальний добробут організму.

Звичайно, холекальциферол не може стати єдиним методом для приросту маси, проте він може принести значну користь, покращуючи загальний стан м'язів та кісток. Незважаючи на те, що основне джерело вітаміну D – сонячне світло, його також можна отримати з деяких харчових продуктів, таких як печінка, червоне м'ясо та жирна риба.

Важливо забезпечувати достатнє споживання цих продуктів або, у разі потреби, звернутися до вітамінних добавок для підтримки оптимального рівня холекальциферолу в організмі.

Як вітамін D впливає на набір ваги?

За підтвердженими даними, люди з великим вмістом жиру в організмі зазвичай страждають від недостатньої кількості холекальциферолу.

Однак збереження необхідної кількості холекальциферолу в організмі має важливе значення, особливо якщо ви прагнете набрати вагу. Недолік цього мікроелемента може негативно вплинути на здоров'я м'язів і кісток, що в кінцевому підсумку погіршить ваші результати у збільшенні маси тіла. Тому важливо забезпечувати достатній прийом вітаміну D як від сонячного світла, так і за допомогою харчових добавок, щоб підтримувати здоров'я вашого організму в процесі поповнення ваги.

Щоб досягти здорової ваги, зверніть увагу на стан мікробіома вашого кишечника, оскільки він має ключове значення для процесів травлення та засвоєння поживних речовин у вашому організмі.

Жирні кислоти омега-3 та риб'ячий жир: здоров'я серця, всі функції організму

Омега-3, поліненасичена жирна кислота, має численні переваги для здоров'я і зазвичай міститься в риб'ячому жирі. Хоча корисні жири омега-3 не викликають негайного збільшення ваги, вони підтримують різні аспекти основного та структурного здоров'я, такі як скелетно-м'язова, неврологічна, гормональна та шлунково-кишкова системи.

Що стосується мікроелементів, що сприяють збільшенню ваги, омега-3 зазвичай асоціюються зі втратою ваги, а не з її збільшенням. Дослідження в основному зосереджені на імунній системі та кишковій мікробіоті, їх вплив на здоров'я та процеси засвоєння корисних компонентів. Якщо ви прагнете оптимальної маси тіла, зверніть увагу на стан кишкового мікробіома, оскільки він відіграє основну роль у травленні та засвоєнні поживних інгредієнтів.

Для нарощування м'язової маси, підтримки здорового обміну речовин та контролю всіх функцій організму важливий правильний клітинний зв'язок, який можна покращити за допомогою жирних кислот омега-3. Білок є ключовим компонентом для розвитку м'язів, а при поєднанні з риб'ячим жиром він може сприяти здоровій зміні ваги та покращенню складу тіла.

Жирні кислоти омега-3 зазвичай надходять із продуктів або добавок, що містять риб'ячий жир, оскільки наш організм не здатний виробляти їх самостійно. Відмінними джерелами жирних кислот омега-3 є лосось, скумбрія та інші жирні риби, що мешкають у холодних водах. Також існує веганський варіант риб'ячого жиру омега-3, що отримується з водоростей та насіння льону.

Залізо: здоров'я крові, гемоглобін

Залізо - це мінерал, що відіграє важливу роль у підтримці здоров'я організму. Воно є ключовим компонентом гемоглобіну - білка, що міститься в червоних кров'яних клітинах, який несе кисень за системою кровоносної. Крім того, залізо сприяє виробництву міоглобіну, який важливий для здоров'я м'язів та сполучних тканин. Нестача заліза може призвести до неврологічним проблемам, зменшення сили та енергії, а також уповільнення фізичного зростання.

Хоча залізо не є есенціальною речовиною для приросту ваги та добавкою, його дефіцит може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям. Однак важливо пам'ятати, що надлишок заліза також може бути шкідливим і призвести до різних проблем зі здоров'ям, включаючи небажане збільшення ваги. Підтримувати баланс рівня заліза дуже важливо, тому не слід вживати надто багато добавок. Надлишок заліза може призвести до болів у животі, запорів та загального нездужання.

Потреби в залозі можуть істотно відрізнятися залежно від статі, віку та фізіологічних особливостей. Наприклад, вагітним жінкам і в період менструацій зазвичай потрібно більше харчових добавок або збільшене споживання заліза з їжею. Рекомендована добова доза для чоловіків становить лише 8 мг, тоді як норма прийому добавки для набору ваги для жінок збільшується до 18 мг на день. У період вагітності жінкам рекомендується вживати до 27 мг на день.

Це пов'язано зі виснаженням запасів гемоглобіну та крові через щомісячні менструації, а також зі збільшенням об'єму крові в організмі під час вагітності та потенційною крововтратою під час пологів. Враховуючи, що організм зберігає мінерали, і що потреби в залізі можуть сильно змінюватись, перш ніж приймати залізовмісні добавки, важливо проконсультуватися з лікарем.

Залізо в їжі має два основних типи: гемове, що міститься в продуктах тваринного походження, та негемове, яке знаходиться у рослинних продуктах. Обидва види заліза виконують важливу роль у підтримці здоров'я.

Гемове залізо можна знайти у м'ясі, птиці та молюсках. Вони є добрими джерелами цього мінералу, який добре засвоюється організмом.

Негемове залізо міститься в горіхах, бобах, сухофруктах, шпинаті, устрицях, сочевиці та збагачених пластівцях для сніданку. Хоча негемове залізо засвоюється негаразд ефективно, як гемовое, його також важливо включати до раціону, особливо вегетаріанців і веганів, які можуть одержувати достатньо заліза з м'ясних продуктів.

Білок: будівельні блоки тіла

Білок є основним компонентом у формуванні здорового складу тіла та досягненні оптимальної ваги, тому важливо контролювати його споживання. Він містить амінокислоти, необхідні для розвитку м'язів, клітинних елементів та ДНК в організмі.

Потреби білка можуть відрізнятися залежно від багатьох факторів, таких як тип статури, рівень фізичної активності, вік і здоров'я. Якщо ваша мета - наростити м'язову масу, вам, ймовірно, буде потрібно більше білка, ніж для загального здоров'я.

Рекомендації щодо споживання білка зазвичай становлять близько 0,8 гр. на кілограм ваги на день для дорослих. Однак для тих, хто займається фізичними вправами або прагне нарощування м'язової маси, споживання, що рекомендується, може бути вищим — від 1,6 до 2,4 гр. на кілограм ваги на день.

Важливо отримувати білок із різноманітних джерел, таких як м'ясо, риба, яйця, молочні продукти, горіхи, боби та соєві продукти, щоб забезпечити організм усіма необхідними амінокислотами.

Існує широкий вибір продуктів з високим вмістом білка, які можуть допомогти вам досягти цілей з нарощування ваги та покращення стану м'язів. Серед них тунець, яловичина, лосось та свинина, а також різноманітні вегетаріанські продукти, включаючи молоко, горіхове масло, сир та порошок сироваткового протеїну. Для веганів доступні такі джерела білка, як броколі, овес, чорна квасоля, сочевиця, насіння конопель, горох, спіруліна та інші.

Крім того, для тих, хто активно тренується та прагне нарощування маси тіла, протеїнові коктейлі можуть стати зручним і ефективним способом отримання додаткового білка в меню.

Креатин: виробництво енергії, сила, найкраща продуктивність

Креатин - це хімічна сполука, яка складається з трьох амінокислот. У світі спорту ця речовина широко відома завдяки своїм унікальним властивостям, таким як підвищення рівня енергії, збільшення сили та загальне покращення продуктивності під час тренувань та змагань. Метил-гуанідо-оцтова кислота також сприяє більш ефективному використанню енергії, допомагає нарощувати м'язи та прискорює відновлення після інтенсивних фізичних навантажень. Крім того, він допомагає запобігати травмам зв'язок, кісток і сухожиль, а також знижує ризик м'язових спазмів.

Однак слід пам'ятати, що креатин сам по собі не здатний призвести до змін у складі тіла або нарощування м'язової маси. Його ефективність проявляється лише у поєднанні з фізичними вправами. Для досягнення оптимальних результатів також необхідно підтримувати правильне харчування, вести активний спосіб життя та дотримуватись збалансованого режиму тренувань.

Природні джерела креатину включають морепродукти, яловичину, курку, гарбузове насіння, волоські горіхи, оселедець та молочні продукти. Часто креатин приймають у вигляді добавки перед тренуванням або змаганнями, щоб допомогти у надбавці м'язової маси. Деякі люди вибирають помірне споживання креатину протягом певного періоду, тоді як інші віддають перевагу швидкому збільшенню його рівня.

Прийом креатину може викликати тимчасову затримку води в організмі, тому важливо збільшити її споживання, щоб допомогти організму впоратися з можливим зневодненням. Перед початком прийому креатинових добавок рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Вітамін Е: здорова шкіра, сильна імунна система

Вітамін Е має безліч переваг, включаючи зміцнення імунної системи та захист клітин організму від вільних радикалів. Хоча цей вітамін не є безпосередньо пов'язаним із збільшенням маси, його вживання все ж таки має важливе значення для загального здоров'я організму. Деякі дослідження на тваринах вказують на можливий зв'язок між токоферолом, естрогеном та жировою тканиною, але для остаточних висновків потрібні додаткові дослідження.

Згідно з недавніми експериментами, підвищене споживання токоферолу може бути пов'язане з надлишковим вмістом жиру в організмі, але не зі збільшенням м'язової маси. У будь-якому випадку токоферол слід включати в щоденний раціон для підтримки здоров'я та імунної системи. Його можна знайти в таких продуктах, як горіхи, насіння, рослинні олії та зародки пшениці. Однак добавки вітаміну Е ймовірно не вплинуть на зростання м'язів або склад тіла.

Цинк: переробка їжі, створення нових клітин

Цинк відіграє у організмі людини, беручи участь у багатьох фізіологічних процесах. Цей мінерал необхідний активації ферментів, регулювання клітинного метаболізму та підтримки роботи імунної системи. Крім того, цинк сприяє загоєнню ран, синтезу ДНК та нормалізації нюхових реакцій.

Цинк може відіграти важливу роль у досягненні оптимальної ваги. Хоча це не прямо пов'язане з мікронутрієнтами для приросту ваги та добавками, цинк позитивно впливає на фізіологічний стан організму. Ось кілька цікавих фактів про цинку, які потрібно знати:

 1. Низький рівень цинку може вплинути на ваш нюх, змінюючи сприйняття смаку їжі.
 2. Цинк може допомогти підтримувати здоровий баланс ваги, особливо у випадках, коли є проблеми зі здоров'ям, що призводять до небажаної втрати ваги. Переконайтеся, що ваш організм одержує достатню кількість цинку для підтримки загальної фізіологічної рівноваги.
 3. Цинк впливає на гормон лептин, який регулює почуття голоду, жирові відкладення та енергетичний баланс в організмі. Тому правильний рівень цинку може сприяти підтримці здорової ваги та загального фізіологічного стану.

Вегани та вегетаріанці часто відчувають нестачу цинку, тому що їх дієта обмежена продуктами рослинного походження. Цей недолік особливо важливий для жінок у період вагітності або годування груддю, а також для тих, хто страждає на шлунково-кишкові проблеми. Додатковий прийом цинку може допомогти покращити апетит та травлення.

Магній: регулювання артеріального тиску, міцність кісток, здоров'я м'язів

Хоча магній відіграє значну роль у багатьох функціях організму, особливо у здоров'ї кісток та м'язів, його вживання не призводить до безпосереднього підвищення ваги або значних змін у складі тіла. Однак недолік цього мінералу може викликати дискомфорт в організмі, такий як м'язові судоми та порушення сну. Дослідження показують, що прийом магнію у вигляді добавок може бути особливо корисним для людей похилого віку або тих, хто часто вживає великі кількості алкоголю. Добова доза магнію, що рекомендується, у складі добавки для набору ваги дівчині становить від 310 до 400 мг.

Багато дорослих не одержують достатньої кількості магнію з їжі. Однак цей мінерал можна знайти в різних продуктах, таких як едамаме, кешью, арахісове масло, квасоля, шпинат, мигдаль, коричневий рис, насіння чіа і гарбузове насіння. Отримати добову дозу магнію, що рекомендується, можна з природних джерел харчування або за допомогою вітамінних комплексів. Інший варіант - приймати магній у складі полівітамінних пігулок.

Пробіотики: здоров'я кишечника, травлення

Пробіотики, відомі також як дружні бактерії, мають безліч переваг здоров'ю. Вони вкрай необхідні підтримки імунної системи та балансу мікрофлори кишечника. Дослідження також показують, що склад мікробіоти кишківника може впливати на вагу тіла. Однак, якщо ваша мета – покращення травлення та досягнення оптимальної ваги, краще відмовитися від добавок. Більш ефективним способом буде дотримуватися здорового харчування, що включає натуральні джерела пробіотиків, такі як квас, кімчі, закваска, квашена капуста, йогурт та солоні огірки.

Включивши пробіотики у своє меню, ви можете покращити травлення та засвоєння харчових складових, а також провести детоксикацію організму. Вони також можуть зміцнити імунітет та допомогти у боротьбі з інфекціями. Пробіотичні добавки можуть допомогти зберегти різноманітність у кишечнику, але вони не повинні змінювати збалансоване харчування, необхідне для підтримки здоров'я мікробіома.

Кальцій: будівництво кісток, здоров'я м'язів

Кальцій відіграє важливу роль не тільки у міцності кісток і зубів, але також важливий для згортання крові, м'язових скорочень, серцевого ритму та нормального функціонування нервів. Дисбаланс цієї поживної речовини може вплинути на здоров'я людини. Дослідження показують, що кальцій, що отримується з молочних продуктів, різний вплив на склад тіла.

Хоча кальцій не впливає на вашу вагу, він може допомогти зменшити кількість жиру в організмі. Наприклад, вживання трьох порцій молочних продуктів на день допомагає людям скинути жир, тоді як прийом кальцієвих таблеток не має такого ж ефекту. Незалежно від ваших цілей, хочете ви схуднути або набрати вагу, кальцій - це важлива поживна речовина, і підтримка її балансу потрібна.

Продукти, багаті кальцієм, також можуть містити корисні жири та білки, які допоможуть вам наростити м'язи та підвищити масу тіла. Кальцій широко доступний у коров'ячому, козячому та овечому молоці, а також у продуктах з них, таких як сир та йогурт. Однак його можна знайти і в насінні кунжуту, гірчичному насінні, капусті, мигдалі та едамамі, а також у рослинному молоці.

При необхідності можна приймати харчові добавки кальцію, але важливо стежити за тим, щоб не перевищувати рекомендовану добову норму цього мінералу. Організм здатний засвоїти лише певну кількість кальцію протягом дня та прийом 500 мг кальцію або менш полегшує його засвоєння. Вітаміни D і К часто містяться в більшості добавок, оскільки вони відіграють важливу роль у засвоєнні організму кальцію.

Яка роль вітамінів у процесі набору ваги?

Поки що немає наукових доказів того, що існують мікронутрієнти, які безпосередньо сприяють доданню ваги. Однак вітамінні добавки можуть допомогти вам натуральним чином збільшити м'язову масу. Вашому організму потрібно отримувати все потрібне харчування для набору маси тіла. Білки та амінокислоти відіграють ключову роль у нарощуванні м'язової маси, але харчові нутрієнти також необхідні підтримки багатьох аспектів фізіологічних, клітинних і метаболічних процесів.

Природні способи набрати вагу

На приріст та втрату ваги впливає безліч факторів. Харчування, фізична активність, вік, стан здоров'я та генетика відіграють важливу роль у цьому процесі. Ось кілька порад, які можуть допомогти природно набрати вагу:

 1. Додайте споживання калорій, переважно вживаючи їжу, багату на білки та корисні жири.
 2. Регулярні фізичні вправи допоможуть набрати вагу та наростити м'язову масу. Різні види активності, такі як ходьба, плавання, танці, йога, теніс, біг та гімнастика, можуть бути корисними.
 3. Харчуйтеся часто, кожні дві-три години, щоб підтримувати постійне надходження корисних речовин.
 4. Не забувайте пити необхідну кількість води, щоб організм залишався зволоженим.
 5. Додайте в меню протеїнові коктейлі, смузі та інші закуски, які містять поживні речовини, щоб отримати додаткову енергію.
 6. Забезпечте собі здоровий сон щоночі, оскільки це важливо для загального здоров'я та ефективності збільшення ваги.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви можете підтримувати здоровий і природний приріст ваги.

Проблеми, які можуть ускладнити приріст ваги

Існує ряд факторів, які можуть ускладнити збільшення або підтримання ваги. До них можна віднести такі:

 • споживання їжі та біоактивних компонентів;
 • вік;
 • здоров'я кишечника та засвоєння їжі;
 • рівень фізичної активності;
 • куріння;
 • неврологічні розлади;
 • режим споживання води;
 • гормональні проблеми;
 • деякі довготривалі захворювання.

Якщо у вас виникають проблеми з збільшенням ваги або ви ненавмисно втрачаєте вагу, необхідно звернутися до лікаря для виявлення причини та отримання відповідного лікування.

Стрес та психічний стан

Стрес, вигоряння, відчуття знемоги та постійна втома можуть утруднити підтримку здорової ваги. Деяким людям також може бути складно регулярно харчуватися, зберігати добрий апетит та зосереджуватися на загальному самопочутті у періоди стресу. В результаті одні можуть набирати вагу, тоді як інші повільно, але впевнено втрачатимуть зайві кілограми. Незалежно від ваших цілей щодо здоров'я, дуже важливо вивчити здорові механізми боротьби зі стресом та розпізнавати ознаки вигоряння, щоб вчасно вживати необхідних заходів.

Прийом ліків

Багато ліків, що виписуються за рецептом, можуть викликати побічні ефекти і істотно впливати на ваше здоров'я, настрій, апетит, рівень енергії і склад тіла. Залежно від препаратів, що приймаються, ви можете зіткнутися як зі зростанням, так і зі втратою ваги, хоча це може виявитися несподіваним результатом. Ось кілька категорій ліків, які можуть впливати на вагу:

 • трициклічні антидепресанти;
 • інсулін;
 • антибіотик;
 • препарати від алергії;
 • бета-блокатори;
 • гормональна терапія;
 • знеболювальні препарати;
 • нейролептики;
 • стимулятори центральної нервової системи.

Реакція на ліки може бути індивідуальною, тому важливо обговорити з лікарем будь-які зміни у вазі чи апетиті, які ви помічаєте під час прийняття препаратів. Якщо ви плануєте припинити прийом будь-яких ліків, також важливо проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути небажаних наслідків.

Спадкові фактори

Ваше здоров'я та склад тіла значною мірою визначаються генетикою, але точний механізм взаємодії між генами та вагою залишається не до кінця дослідженим.

Безліч генів регулюють процеси в організмі, такі як метаболізм, апетит, рівень енергії та схильність до накопичення жиру. Ця взаємодія відома як епігенетика або нутрігенетика.

Хоча змінити свою генетичну схильність неможливо, можете впливати на активацію генів за допомогою збалансованого способу життя, включаючи здорове харчування, регулярну фізичну активність, достатній відпочинок та мінімізацію стресу.

Висновок

Набір ваги з використанням вітамінів - це завдання, що вимагає уважного підходу до багатьох факторів. Хоча багато поживних елементів можуть сприяти зростанню маси тіла і сприяти нарощуванню маси м'язів, вони власними силами не забезпечать швидкого набору кілограмів.

Однак збалансована дієта, багата на всі необхідні харчові складові та мінерали, необхідна для підтримки здорового способу життя. Правильне харчування опосередковано впливає на масу тіла і може сприяти набору ваги, якщо вашому організму необхідно досягти оптимального стану.

Добавки без збалансованого харчування не допоможуть у досягненні здорової ваги, але вони можуть бути корисними, якщо поєднувати їх із правильним харчуванням, регулярними фізичними вправами, повноцінним сном та достатнім споживанням води для підтримки загального стану.

Зміст

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

 • Унікальна запатентована технологія
 • Створено природою
 • Найвищий ступінь очистки
 • Науково доведена ефективність
 • Не містить токсичних речовин
Купити