Керівництво на 2024 рік: десять найкращих добавок для набора ваги

09 липня | 15хв читання
Керівництво на 2024 рік: десять найкращих добавок для набора ваги

Зміст

Ставлення до свого здоров'я у кожної людини є індивідуальним. У той час як засоби масової інформації часто зосереджуються на схудненні, нарощування маси тіла також є серйозною проблемою, що заслуговує на увагу.

Багато людей розглядають збільшення м'язової маси як вирішення проблеми незбалансованої ваги, тому що, подобається їм це чи ні, м'язи важать більше ніж жир, покращуючи їхню статуру. Прибавка у вазі за рахунок зростання м'язів включає більше, ніж просто прийом добавок - це складний процес. Тим не менш, доведено, що деякі харчові добавки корисні для забезпечення гармонійної статури, включаючи підтримку здоров'я м'язів. Зрештою, вага є лише одним із аспектів фізичного благополуччя і не має бути основним фактором підтримки доброго здоров'я. Багатьох цікавить, які вітаміни допомагають набрати вагу з допомогою збільшення м'язової маси.

Продовжуйте читати, якщо вам цікаво дізнатися про 10 добавок, які можуть допомогти вам досягти своїх цілей по поповненню ваги здоровим способом.

Вивчіть 10 найкращих добавок для набору ваги, щоб збільшити свою масу тіла

Безліч препаратів для приросту маси тіла можуть допомогти в нарощуванні м'язової маси, особливо в поєднанні зі збалансованою дієтою і регулярними тренуваннями. Деякі їх мають більш надійну наукову підтримку, оскільки пройшли часті чи великі клінічні дослідження.

Однак перед початком прийому таких речовин дуже важливо враховувати різні фактори, які можуть вплинути на склад тіла людини, такі як генетика, загальний стан здоров'я, вік, рівень фізичної активності, медична історія, дієта тощо. Необхідно обов'язково порадитися з вашим лікарем, щоб переконатися в тому, що вітаміни для набору ваги, які ви плануєте включити у своє меню, безпечні для вас і не взаємодіють з іншими препаратами, які ви приймаєте.

Білок

Уявіть собі, що білок - це своєрідний будівельний матеріал для життя людини, оскільки складається з амінокислот, вкрай необхідних для організму. Без протиду неможливе нарощування м'язової маси. Цей ключовий елемент є невід'ємним для здорового нарощування ваги та загального добробуту. Амінокислота також є важливим джерелом енергії для організму, особливо для тих, хто прагне додати у вазі або збільшити м'язову масу.

Важливо пам'ятати, що потреба в протеїні, який є одним із основних компонентів препаратів для приросту ваги, залежить від статі, віку та фізичного стану людини. Так, людям похилого віку і вагітним жінкам потрібно більше білка, ніж молодим людям або невагітним. Крім того, потреба в білковій речовині залежить від маси тіла і зазвичай виявляється у грамах пептиду на кілограм тілесної маси (г/кг).

Однією з основних порад щодо споживання протеїнової речовини в дієті є так звана денна норма, що рекомендується (RDA), яка становить 0,8 гр. пептиду на кожен кілограм маси тіла на день. Однак фактичне споживання протеїну може змінюватись в залежності від рівня фізичної активності та поставлених цілей:

 • Для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя і прагнуть підтримувати свою поточну вагу, рекомендується вживати від 1,2 до 1,8 г амінокислоти на кожен кілограм маси тіла.
 • Для тих, хто не дуже активний і прагне підтримувати свою вагу, рекомендується споживання від 1,4 до 2,0 г азотистої речовини на кожен кілограм маси тіла.
 • Для осіб з високим рівнем фізичної активності, націлених на збільшення м'язової маси або набір ваги, рекомендується вживання від 1,6 до 2,4 г білкової речовини на кожен кілограм маси тіла.

Люди, які дотримуються веганської дієти або вважають за краще отримувати білок із рослинних джерел, повинні враховувати, що засвоєння рослинних протеїнових речовин може бути менш ефективним порівняно з пептидами тваринного походження. Деякі рекомендації наголошують на необхідності для веганів або вегетаріанців споживати як мінімум 1,0 грама білка на кілограм маси тіла на день. Дослідження показують, що різноманітне рослинне харчування може забезпечити швидкість засвоєння протеїну, що можна порівняти з багатьма дієтами, що включають м'ясо.

В цілому, якщо ваша мета – прискорити зростання м'язів і набрати вагу, вам необхідно збільшити споживання поліпептидів у порівнянні із звичайним раціоном. Однак деяким людям все одно складно досягти необхідного рівня споживання білка, тому протеїнові порошки чи коктейлі можуть стати ефективним засобом підтримки.

Який порошок протеїну ідеально підходить для набору ваги?

Вибір найкращого протеїнового порошку для збільшення ваги залежить від ваших дієтичних переваг. Сироватковий та казеїновий білки, що отримуються з молока, є популярними джерелами протеїну. Незважаючи на те, що наукові спостереження підкреслюють їхню здатність сприяти нарощуванню м'язової маси, недавні дослідження мікробіоти кишечника показали, що казеїновий білок може бути більш ефективним у збільшенні ваги, тоді як сироватковий протеїн може сприяти його зниженню. Обидва ці види білка можуть бути корисними для збільшення м'язової маси в поєднанні з тренуваннями.

Існує безліч варіантів рослинних протеїнів, таких як горох, гарбуз та насіння конопель. Кращий протеїновий порошок для вас буде той, який найбільше відповідає вашим дієтичним потребам і перевагам. При виборі протеїнового порошку важливо звернути увагу на його склад, зміст та вартість. Також слід перевірити наявність додаткових інгредієнтів, особливо, якщо у вас є харчові алергії або дієтичні обмеження. Крім того, не забувайте про розмір порції - він може суттєво відрізнятися залежно від бренду та типу продукту.

Креатин

Креатин, комбінація трьох амінокислот — метіоніну, гліцину та аргініну, користується популярністю серед спортсменів, які прагнуть прискорити процес відновлення м'язів та підвищити рівень енергії під час кардіо- та силових тренувань. Відомий також як вітаміни для набору ваги, креатин може бути вжитий будь-яким спортсменом, незалежно від статі безпосередньо перед інтенсивним фізичним навантаженням. Цей протеїновий порошок допомагає організму ефективніше використовувати енергію, що полегшує реакцію м'язів на тренування та сприяє їх швидкому відновленню. Оскільки процес руйнування та відновлення м'язів є ключовим елементом для їхнього зростання, креатиновий моногідрат може стимулювати природне відновлення м'язів.

Природні джерела метил-гуанідо-оцтової кислоти включають морепродукти, червоне м'ясо, птицю та свинину. Крім того, ваш організм також здатний самостійно виробляти цю кислоту. Для спортсменів, які вважають за краще уникати важких м'ясних страв перед тренуваннями або змаганнями через навантаження на систему травлення, добавки креатину можуть стати легким джерелом додаткової енергії.

При прийнятті нутрієнта для зростання м'язів важливо забезпечити більше споживання рідини, оскільки метил-гуанідо-оцтова кислота може спричинити затримку води в організмі. Загалом це безпечно для більшості людей. Дослідження показали, що середня людина може вживати щодня 4–5 грамів протягом 18 місяців та 10 грамів на день протягом 5 років без жодних негативних наслідків. Якщо ви розглядаєте можливість застосування креатинового моногідрату, рекомендується проконсультуватися зі своїм лікарем і суворо дотримуватись вказівок за величиною дози та рекомендації, що додаються до вашого препарату.

Риб'ячий жир

Незважаючи на те, що омега-3 кислоти, що містяться в жирі з риби, дійсно є жирами, уявлення про те, що вони сприяють наданню маси, є помилковим. Жири омега-3, такі як DHA або EPA, мають низку корисних властивостей для організму та сприяють підтримці здоров'я. Для веганів є безліч варіантів додаткових компонентів на основі водоростей, які містять омега-3 кислоти, щоб забезпечити організм цими корисними поживними речовинами, не вдаючись до рибних олій.

Поєднання риб'ячого жиру з білками та поживними продуктами може сприяти здоровому приросту ваги. Олія з риби містить корисні жирні кислоти омега-3, які можуть підтримувати здоров'я серця, мозку та суглобів. Протеїни є будівельним ресурсом для м'язів і істотно впливають на зростання і відновлення тканин. Крім того, нутрієнтні продукти забезпечують організм необхідними поживними компонентами, мінеральними елементами та іншими важливими корисними речовинами.

При правильному поєднанні цих компонентів та їх включенні до збалансованого раціону ви можете досягти здорового нарощування ваги. Однак важливо пам'ятати, що для правильного приросту маси тіла необхідно поступово збільшувати споживання калорій та вести активний спосіб життя, включаючи тренування. Також варто звернути увагу на індивідуальні потреби організму та консультуватися з лікарем або дієтологом для розробки найбільш відповідного плану харчування, що враховує ваші цілі та потреби.

В даний час у продажу є безліч різних препаратів з риб'ячим жиром. При виборі відповідного продукту слід враховувати відповідність його звичайному харчовому режиму і поточному стану здоров'я. Багато лікарів рекомендують риб'ячий жир через його численні переваги для загального благополуччя. Але перш ніж розпочати прийом риб'ячого жиру або будь-якої іншої добавки, важливо порадитись з кваліфікованим медичним фахівцем, щоб переконатися, що вона безпечна та відповідає вашим потребам.

Вітаміни В

Сімейство вітамінів В-групи діє як одна команда: кожен з них має унікальні сильні сторони, але працює разом для підтримки життєво важливих біологічних процесів, таких як вироблення клітинної енергії, імунна функція, синтез ДНК, біохімічний обмін, функціональний стан нервової системи та кровообіг. Однак кобаламін виділяється серед інших, тому що він в основному міститься в продуктах тваринного походження, що створює проблему для веганів або вегетаріанців, яким доведеться приймати добавки для задоволення своїх потреб.

Навіть люди, які споживають м'ясо та молочні продукти, все одно можуть відчувати нестачу вітаміну B12. Вік, генетичні особливості та стан травної системи, включаючи рівень кислотності у шлунку, також відіграють важливу роль – вони визначають, наскільки ефективно організм засвоює вітамін В12 з їжі або добавок. Фолат (вітамін В9) - ще один важливий член сімейства водорозчинних вітамінів, що додається до багатьох продуктів для його зміцнення. Проте коли хтось споживає достатню кількість фолієвої кислоти з їжею або приймає вітаміни, які допомагають набрати вагу, то це іноді приховує дефіцит кобаламіну. Кожен вітамін ряду В життєво важливий для організму, і їх недолік може негативно позначитися на загальному здоров'ї і психічному стані.

Вітаміни ряду В-комплексу відіграють незамінну роль у різних метаболічних та ферментативних процесах, включаючи розщеплення білків та жирів для отримання енергії. Вони також необхідні транспортування поживних речовин до клітин організму. Ці мікронутрієнти сприяють утворенню та зростанню кровоносних клітин та збереженню енергії для майбутнього використання. Всі ці функції дуже важливі для підтримки балансу ваги та метаболічного здоров'я, особливо для здорових м'язів. Без достатнього рівня водорозчинних вітамінів в організмі, м'язи можуть страждати від нестачі енергії, що призводить до руйнування м'язової тканини та послаблення. Це може виявитися у вигляді почуття втоми та нестачі енергії. Оскільки вітаміни низки В є водорозчинними, вони не накопичуються в тілі людини, і тому важливо забезпечувати їх щоденне споживання для підтримки оптимального рівня в організмі.

Ви можете сприяти здоровому збільшенню ваги та зміцненню м'язів, забезпечуючи достатнє споживання вітаміну B. Для отримання необхідної кількості біологічно активних речовин B-комплексу рекомендується дотримуватися дієти, багатої на фрукти, овочі, цільнозернові продукти, бобові, горіхи, молочні продукти та корисні білки. Якщо ви виключаєте зі свого раціону продукти тваринного походження або у вас є харчова алергія, що перешкоджає вживанню молочних продуктів або горіхів, то ви можете використовувати препарати B-комплексу або окремі вітаміни B, такі як B6 і B12, щоб задовольнити ваші потреби в харчуванні.

Вітамін Д

Вітамін D відіграє ключову роль у зміцненні здоров'я людини. Його можна отримати як від сонячного випромінювання, так і через препарати, особливо якщо у вашому раціоні не вистачає продуктів, багатих на цей вітамін. Важливо пам'ятати, що кальциферол підтримує як імунну функцію, а й клітинну енергію, нервово-м'язове здоров'я та інші важливі процеси в організмі. Численні наукові дослідження постійно підтверджують тісний зв'язок між рівнем вітаміну сонця та різними проблемами зі здоров'ям.

Бажання підтримувати здоровий ваговий баланс або збільшити масу тіла або м'язів може бути приводом для перевірки рівня вітаміну D. Цей вітамін є одним з найпоширеніших мікроелементів, кількість якого може бути недостатньою або низькою у звичайних аналізах крові. Дізнавшись свій статус, ви зможете разом із лікарем розробити план прийому препаратів. Оскільки вітамін D жиророзчинний і зберігається в організмі, його достатня кількість необхідна для кістково-м'язового здоров'я, крім інших функцій. Однак надлишкові рівні цього мікроелемента можуть бути шкідливими. Тому важливо періодично звертатися до лікаря для контролю рівня вітаміну D, особливо при прийомі харчових суплементів.

Гейнери

Гейнери - це популярні добавки, які часто обирають ті, хто прагне набрати вагу. Вони являють собою суміші поживних речовин, багатих білками (наприклад, сироватковим або казеїновим), жирами (наприклад, MCT або маслом кокоса) та вуглеводами. Мета таких продуктів – збільшити споживання калорій та забезпечити додаткову енергію для зростання та поповнення ваги. Варіанти складу можуть бути різні залежно від виробника та специфічних потреб споживача.

Якщо ви прагнете набрати масу, слід уважно вивчити етикетку продукту, щоб переконатися, що його склад вам підходить. Багато продуктів містять доданий цукор, підсолоджувачі або наповнювачі, які можуть викликати занепокоєння у людей з харчовою алергією, чутливістю або дієтичними обмеженнями. Тому важливо знати склад продукту та вибирати ті варіанти, які відповідають вашим потребам та вимогам.

Додавання продуктів для приросту ваги у ваш раціон може допомогти збільшити споживання поживних речовин та калорій, особливо якщо ви прагнете збільшити м'язову масу. Однак важливо вибирати гейнери, які містять високоякісні компоненти та відповідають вашим дієтичним потребам. Зверніть увагу на склад продукту, щоб переконатися, що він містить рясний та гармонійний набір пептидів, гідратів та жиро утворюючих речовин, а також мікронутрієнтів та мінеральних елементів.

Бета-аланін (BA)

Бета-аланін (БА) - це ключова амінокислота, яка, з'єднуючись з гістидином, утворює карнозин. Цей дипептид відіграє важливу роль у нейтралізації кислотності в м'язових клітинах і має антиоксидантні властивості. Багато досліджень показують, що бета-аланін здатний збільшувати м'язову витривалість і підвищувати енергію під час високоінтенсивних тренувань або фізичних вправ, таких як короткі спринти або плавання на короткі дистанції. Однак, його здатність забезпечити стійке збільшення енергії викликає питання.

Найкращі дослідження показують, що бета-аланін дійсно сприяє підвищенню м'язової витривалості та енергії. Але його ефективність щодо інших переваг може мати менш переконливе наукове обґрунтування або мати чітких доказів, особливо щодо збільшення ваги чи набору м'язової маси.

Головна перевага бета-аланіну у підтримці здорового набору ваги полягає в його здатності знижувати короткочасну нервово-м'язову втому під час фізичних вправ. Це особливо актуально для людей похилого віку. Якщо ви прагнете збільшити м'язову масу за допомогою спеціальних вправ, бета-аланін може допомогти вам підвищити витривалість, необхідну для більш тривалих тренувань. Однак слід пам'ятати, що успіх залежить від багатьох інших факторів.

Бета-амінопропіонова кислота природно міститься в таких продуктах, як яловичина і курка, але також може бути доповнена в раціоні за допомогою спеціальних препаратів, наприклад, карнозину, що містять БА і гістидин. Хоча бета-аланін вважається безпечним при вживанні від 3 до 6 грамів на день, високі дози можуть викликати поколювання, що деяким людям може бути незручно. Тому рекомендується розділити дозування на менші порції від 0,6 до 1,5 грама на день, щоб мінімізувати можливі побічні ефекти.

HMB (бета-гідрокси-бета-метилбутріат)

HMB, або бета-гідрокси-бета-метилбутират, є побічним продуктом амінокислоти лейцину, яка входить до групи амінокислот з розгалуженим ланцюгом (BCAA). Він допомагає запобігти деградації м'язів та зменшити втрату жирової маси у певних умовах. Дослідження підтвердили корисність HMB для підтримки складу тіла, особливо у людей похилого віку і тих, хто обмежений у фізичній активності через іммобілізацію або сидячий спосіб життя. Однак слід зазначити, що ця добавка не призначена для збільшення маси тіла, покращення фізичної продуктивності або підвищення спортивних результатів.

Вживання HMB у дозі до 3 г на день зазвичай добре переноситься організмом і не пов'язане з будь-якими побічними ефектами, про що свідчать дані наукових досліджень. Рекомендується розділяти дозування на кілька прийомів на день, наприклад, по 1 г тричі на день.

Глютамін

Глютамін, що класифікується як умовно незамінна амінокислота, відіграє важливу роль в організмі в різних ситуаціях, таких як загоєння ран та відновлення після операцій. Він є найпоширенішою амінокислотою в крові та виконує різноманітні функції. Регуляція азотистого балансу, який важливий для запобігання втраті білків, входить до його ключових функцій. Крім того, глутамат відіграє роль у правильному функціонуванні імунної системи, підтримує цілісність кишкового бар'єру та забезпечує загальне здоров'я клітин всього організму.

Глутамінова кислота користується популярністю серед спортсменів через передбачувану користь під час фізичних навантажень, проте наукові дослідження не підтверджують її ефективності у поліпшенні спортивних результатів чи впливі збільшення м'язової маси. Прийом глутаміну зазвичай не супроводжується негативними побічними ефектами і може сприяти поліпшенню складу тіла та незначному збільшенню ваги.

Цинк

Цинк – це мінерал, який відіграє важливу роль у підтримці здорової діяльності імунної системи, забезпечує нормальне травлення та сприяє загальному благополуччю організму. Хоча цинк сам собою не сприяє безпосередньому збільшенню ваги чи зміні складу тіла, цей мікроелемент необхідний підтримки основного здоров'я. Нестача цинку може негативно вплинути на здоров'я і утруднити досягнення охорони здоров'я. Люди, які дотримуються рослинної дієти, стикаються з ризиком дефіциту цинку, так само як і ті, хто має проблеми із травленням чи всмоктуванням поживних речовин. Вагітні або жінки, що годують, теж потребують достатньої кількості цинку для підтримки свого здоров'я і здоров'я дитини. При нестачі цинку рекомендується вдаватися до прийому спеціальних добавок, що містять цей мікроелемент для підтримки здорового харчування.

Ваша статура та метаболічний тип

Тип статури та швидкість метаболізму – це дві пов'язані, але різні складові здоров'я, що залежать від генетики, віку, рівня фізичної активності, харчування та інших факторів. Різноманітність типів статури виключає існування єдиного "здорового" виду фігури - здоров'я не можна оцінювати лише за вагою. Так само метаболізм включає безліч фізіологічних процесів, крім швидкості перетворення їжі на енергію.

Часто люди надто зосереджуються на своєму типі статури чи швидкості метаболізму, вважаючи їх джерелом незадоволеності чи метою змін. Проте такий підхід обмежений. Тому важливо приймати цілісний підхід до піклування про здоров'я, підкреслюючи загальний здоровий спосіб життя, а не зводячи все до одного аспекту.

Для отримання індивідуальних рекомендацій щодо досягнення хорошого самопочуття варто звернутися до дипломованого дієтолога, медичного працівника або сертифікованого фітнес-тренера. Вони допоможуть розробити комплексний підхід до вашого здоров'я, враховуючи цілі та потреби.

Роль повноцінного харчування у наборі ваги

Для кращого набору ваги важливо правильно балансувати споживання мікронутрієнтів, оскільки кожен із них відіграє унікальну роль у підтримці здоров'я. Крім того, час прийому їжі має велике значення і може суттєво вплинути на результати ваших зусиль щодо набору ваги. Підтримка постійного режиму харчування із вживанням невеликих, але регулярних порцій їжі кожні 2–3 години є більш ефективною стратегією для набору ваги порівняно з несистематичним харчуванням або вживанням великих порцій їжі, але рідше.

Важливість вуглеводів для збільшення маси тіла

Вуглеводи часто асоціюються із небажаним збільшенням ваги. Однак вони є невід'ємним джерелом енергії для будь-якого раціону, чи це прагнення зміни ваги або підтримка поточного.

Вуглеводи, що містяться у фруктах, овочах, бобах, цільнозернових продуктах, насінні та горіхах, живлять ваш організм і забезпечують його клітковиною, необхідною для здоров'я шлунково-кишкової системи та загального благополуччя. Вибір цих джерел вуглеводнів, багатих на поживні речовини, допоможе підвищити рівень енергії та отримати більше додаткових корисних речовин у порівнянні з рафінованими вуглеводами, такими як біле борошно або солодощі.

Вплив жирів на збільшення маси тіла

Жири мають більшу калорійність (9 калорій на грам), ніж вуглеводи і білки, які містять 4 калорії на грам. Здорові жири забезпечують організм збалансованим надходженням жирних кислот омега-3 та омега-6, підтримуючи роботу гормонів, накопичення енергії та функціонування різних систем організму, таких як імунітет, кровообіг, нервова та опорно-рухова система, та багатьох інших. Здорові джерела жирів включають оливкову олію, насіння чіа, кокосове масло, авокадо, горіхове масло, лосось та інші види морської риби, а також м'ясо, яйця та молочні продукти. Тому важливо включати різноманітні продукти до раціону, щоб отримувати всі необхідні жирні кислоти.

Роль мікроелементів у контролі ваги

Мікронутрієнти, такі як вітаміни і мінерали, необхідні підтримки загального здоров'я, хоча вони прямо пов'язані зі збільшенням ваги. Недолік чи надлишок цих речовин може вплинути на роботу всього організму, а також на інші поживні речовини та фактори здоров'я.

Важливо забезпечувати різноманітне харчування, щоб отримати всі необхідні мікронутрієнти. Різноманітність у раціоні гарантує збалансоване надходження всіх важливих елементів. Також можна розглянути можливість прийому полівітамінних добавок, щоб забезпечити адекватне споживання мікронутрієнтів, особливо якщо важко задовольнити потреби лише за рахунок харчування.

Чи безпечно використовувати вітаміни для набирання ваги?

Щоб визначити, чи безпечні вітаміни набір ваги після прийому, які можуть мати позитивну динаміку, слід враховувати кілька аспектів. Насамперед важливо уважно вивчити список інгредієнтів біоактивної добавки та перевірити, чи вона пройшла стороннє тестування та сертифікацію. Також корисно оцінити, наскільки добавка відповідає вашій дієті і особливим вимогам вашого здоров'я. Наприклад, якщо у вас проблеми з нирками, дієти з високим вмістом білка або протеїнових порошків можуть становити певні ризики, навіть якщо ви прагнете збільшити споживання калорій. Крім того, слід враховувати інші ліки або добавки, які ви приймаєте зараз, оскільки можуть виникнути взаємодії.

Перш ніж розпочати прийом будь-яких нових харчових супліментів рекомендується отримати пораду досвідченого фахівця.

Альтернативні природні методи збільшення ваги

Повноцінне та збалансоване харчування є найкращим способом зміцнення організму, особливо якщо ви прагнете набрати вагу. Хоча деякі продукти, такі як солодощі та закуски, можуть бути висококалорійними, вони не є найздоровішим чи найефективнішим способом досягнення збалансованого збільшення ваги.

Оптимальні продукти для набору ваги

Для підвищення енергетичної насиченості страв можна використовувати корисні жири, такі як оливкова кокосова або вершкове масло, а також масло авокадо. Ці жири не лише збагачують страви смаком, а й надають організму потрібні енергетичні ресурси. Також рекомендується збільшити кількість цільнозернових продуктів у раціоні, таких як коричневий рис або крохмалисті овочі, наприклад, солодка картопля. Вони багаті складними вуглеводами, які забезпечують стабільне та довгострокове джерело енергії. Додаткові перекушування або частіше вживані прийоми їжі також допоможуть підтримувати постійний рівень енергії в організмі.

Ось кілька ідей для здорових перекусів:

 • насіння, горіхи або їх олії;
 • смузі;
 • різні види сиру, наприклад сир;
 • яйця;
 • гуакамоле з хлібцями або овочами.

Ці перекуси не тільки забезпечать вас енергією, але й будуть приємним і поживним доповненням до вашого раціону.

Підтримання оптимального рівня гідратації

Кожна клітина нашого організму потребує достатньої кількості рідини для успішного функціонування. Важливі процеси, такі як травлення, виробництво енергії, засвоєння поживних речовин та робота м'язів сильно залежать від адекватного рівня гідратації. Кількість води, яка потрібна вашому тілу щодня, залежить від рівня фізичної активності і того, що ви їсте. Однак рекомендується рівномірно розподіляти споживання рідини протягом дня, віддаючи перевагу невеликим, але регулярним глоткам замість рідкісних великих порцій. Хоча 8 склянок води на день не є універсальним стандартом, це може бути корисним орієнтиром підтримки правильного рівня гідратації у більшості людей.

Вклад фізичних вправ у здорове збільшення ваги

Здоровий приріст ваги часто пов'язаний з розвитком м'язів за допомогою спеціалізованих та активних тренувань. Силові вправи та робота з обтяженнями відіграють ключову роль у нарощуванні м'язового об'єму та покращенні складу тіла. Однак є інші способи активації м'язів без необхідності відвідувати тренажерний зал або мати персонального тренера.

Ви можете увімкнути різні форми фізичної активності, такі як ходьбу, йогу або плавання, щоб навантажити м'язи. Для досягнення конкретних цілей набору м'язової тканини рекомендується звернутися до фізіотерапевта або тренера, який може розробити відповідну програму тренувань.

Коли відбувається фактичне збільшення м'язового обсягу, це підвищує потреби організму в поживних речовинах підтримки чи збільшення маси тіла. Оскільки м'язова тканина щільніша, ніж жирова, це може призвести до змін у фізичній формі, включаючи більш вишукану м’язову статуру та збільшення ваги з часом. Це показує, чому вага сама по собі не є єдиним чи надійним показником здоров'я. Важливо враховувати склад тіла, рівень фізичної активності, харчові звички та інші чинники більш повного розуміння вашого загального стану здоров'я.

Якими є терміни спостереження за результатами використання добавок для набору ваги?

Спостереження за результатами змін у вашій дієті або режимі харчування потребує часу та терпіння. Швидкість, з якою ви почнете помічати зміни, залежить від безлічі факторів, таких як рівень фізичної активності, тип і кількість їжі, що споживається, а також ваш вік. Для визначення конкретних цілей та методів відстеження своїх досягнень рекомендується обговорити це питання зі своїм лікарем, він підбере вам найкращі вітаміни для набору ваги, які будуть відповідати всім особливостям вашого організму. Разом ви зможете розробити план, який буде найбільш ефективним та безпечним для досягнення ваших цілей щодо покращення здоров'я та фізичної форми.

Зміст

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

 • Унікальна запатентована технологія
 • Створено природою
 • Найвищий ступінь очистки
 • Науково доведена ефективність
 • Не містить токсичних речовин
Купити