Еритрит проти Стевії

09 липня

Зміст

Як замінники цукру, еритрит і стевія заслужено здобули широке визнання. Вони часто додаються до продуктів або напоїв, призначених для тих, хто прагне зменшити споживання цукру або дотримується здорового способу життя. Однак, незважаючи на їх загальні характеристики, вони мають свої особливості та переваги. Розглянемо, у чому полягає їхня відмінність і коли слід віддати перевагу одному варіанту або іншому.

На сьогоднішній день практично в кожному кафе пропонують кілька альтернатив цукру для додавання до напоїв. Ці альтернативи можуть бути як натуральними, так і синтетичними, що мають нульову калорійність, а також у вигляді різних сиропів, які роблять солодкими напої. Варіантів безліч, і з'являються нові замінники цукру. Якщо ви коли-небудь відчували труднощі з вибором відповідного варіанту, то, можливо, настав час розібратися в цьому питанні.

Серед різних альтернатив цукру найбільш поширеними та доступними вважаються еритрит та стевія. Однак вони мають свої власні особливості: різний ступінь насолоди, текстуру та вплив на продукти або рідини, а також відрізняються за хімічним складом.

Особливості еритриту

Еритрит відноситься до класу цукрових спиртів і є високоінтенсивним підсолоджувачем. Природними джерелами цієї речовини є гриби, виноград, кавуни, персики, груші та деякі ферментовані продукти, такі як вино, сир і пиво. Широке поширення полиола обумовлено його низькою калорійністю, нульовим глікемічним індексом та відсутністю карієсогенних властивостей. Іншими словами, його вживання не сприяє розвитку карієсу, що відрізняє цю низькокалорійну добавку від продуктів, що містять звичайний цукор.

Еритритол також цінується у гастрономічному світі за його антиоксидантні властивості та легкість травлення. Деякі дослідження показують, що поліол здатний нейтралізувати вільні радикали, що є чудовою новиною для тих, хто прагне уповільнити процес старіння або бореться з різними захворюваннями, а також для прихильників кето-дієти. Ці переваги роблять органічний підсолоджувач популярним компонентом у складі фітнес-батончиків, низькокалорійних напоїв та десертів.

Згідно з даними Управління контролю за продуктами та ліками США (FDA), поліол класифікується як безпечна речовина. Це означає, що цей підсолоджувач не обов'язково має бути включений до списку інгредієнтів продуктів у США. У середньому американці у 2023 році споживали приблизно 30 г низькокалорійного замінника цукру на день.

Еритритол все ще вивчають, і додаткові дані показують, що, крім його позитивних ефектів, до цієї спеціальної харчової добавки слід ставитися з обережністю через ризики для здоров'я, такі як проблеми із серцево-судинною системою. Однак необхідні додаткові дослідження, щоб точно визначити реальні загрози та недоліки, тому на даний момент він залишається офіційно схваленою альтернативою цукру.

Що таке стевія?

Стевія це рослина, відома як Stevia rebaudiana Bertoni, що відноситься до сімейства айстрових, родом з Південної Америки. Вона була визнана і використовувалася завдяки своїм підсолоджувальним властивостям протягом століть, але тільки в останні десятиліття стевія набула світової популярності.

Стевія дуже солодка на смак і перевищує за своєю солодкістю цукор або сахарозу більш ніж у 200-300 разів. У її листку містяться основні підсолоджувачі - стевіозид і ребаудіозид А. Крім солодощі, медова трава має поживну цінність, що містить незамінні амінокислоти, клітковину, ліпіди, білки, вуглеводи, антиоксиданти, вітаміни та олії. Але незважаючи на свою інтенсивну насолоду, ця солодка трава не містить калорій.

Що ще ми можемо дізнатися про цю чудову рослину? Давайте заглибимося в процес перетворення листя стевії на гранули, які ми зазвичай купуємо в магазинах. Як правило, це включає збір листя, їх сушіння, а потім механічне подрібнення. Коли це подрібнене листя вступає в контакт з гарячою водою, вони виділяють речовини, відомі як глікозиди. Після цього глікозиди проходять фільтрацію задля досягнення потрібної концентрації. Найбільш поширеними доступними формами медової трави є рідини та гранули.

Еритрит та стевія з точки зору харчування

Порівнюючи ці замінники цукру з погляду поживних речовин та енергії, які вони можуть забезпечити, можна з упевненістю сказати, що обидва показники майже незначні. Еритрит містить приблизно 0,2 калорії на грам, тоді як стевія містить майже нуль калорій. У порівнянні з цим звичайний білий цукор містить 4 калорії на грам.

Еритрит і стевія мають очевидні оздоровчі властивості. Вони діють як антиоксиданти, легко засвоюються і навіть можуть мати деякі протикаріозні властивості. Крім того, науково доведено, що стевія знижує рівень холестерину та знищує ракові клітини. Таким чином, заміна звичайного цукру на солодку траву при вживанні смачних частування може бути безпечним і корисним для серця способом задовольнити вашу тягу до їжі.

Коли ви вибираєте, який підсолоджувач використовувати в рецепті або додати в напій, враховуйте їхню насолоду. Використання стевії може призвести до надто сильного солодкого смаку, оскільки вона в 200-300 разів солодша, ніж цукор. Тому, якщо ви збираєтеся використовувати стевію, вам знадобиться її значно менше, ніж цукру. Зазвичай всього 1 чайна ложка стевії дорівнює чашці цукру.

З іншого боку, еритрит на 70-80% солодший за цукор, що робить його більш зручним у використанні та контролі кількості, оскільки вам буде набагато легше визначити його необхідну кількість.

Стевія проти еритриту для балансування рівня цукру в крові

Який із цих двох підсолоджувачів еритрит або стевія краще підходить для підтримки глюкози в крові на низькому рівні, щоб не викликати занепокоєння? Обидві рослини добре справляються з цим завданням, що особливо важливо для людей, які стежать за рівнем цукру в крові. Вони не викликають значного збільшення кількості глюкози після вживання, оскільки або не містять вуглеводів, або їх засвоєння в організмі мінімальне. Тому ці рослини можуть бути безпечною альтернативою для тих, хто стурбований рівнем глюкози у крові. Однак, як і у випадку з будь-якими добавками, важливо вживати їх у розумних кількостях, щоб уникнути потенційних негативних наслідків.

Завдяки своїм не глікемічним властивостям, натуральні органічні підсолоджувачі є кращими варіантами для людей з нормальним вмістом цукру в крові, які прагнуть підтримувати його на здоровому рівні. Якщо вас турбує щось, що може підвищити рівень глюкози в крові, стевія – ідеальний вибір. Використання цього природного підсолоджувача може дати відчуття впевненості та комфорту завдяки відсутності калорій та мінімальному впливу на рівень глюкози в крові.

Який підсолоджувач вибрати для підтримки здорової ваги

Обидва підсолоджувачі настільки низькокалорійні, що не варто турбуватися про щоденне споживання калорій. Тому, якщо ви стежите за своїм споживанням калорій, немає необхідності турбуватися про додавання цих низькокалорійних натуральних підсолоджувачів до страв і напоїв. Тим не менш, варто бути уважним до інших інгредієнтів, які можуть містити більше калорій, таким як сир маскарпоне, особливо якщо він використовується у великих кількостях, наприклад, у десертах.

У випадку з еритритом наш організм засвоює і виводить його настільки швидко, що він навіть не має шансів перетворитися на енергію. Тому будь-які продукти та напої, що містять його, часто маркуються як низькокалорійні, і вуглеводи з еритриту не згадуються у таблиці харчової цінності. Що стосується стевії, можете бути впевнені, що вона ніяк не вплине на споживання калорій. Загалом, якщо при виборі підсолоджувача ви не можете визначити що краще стевія або еритрит, то знайте, жоден з них не вплине на кількість калорій, що споживаються, і обидва можуть виявитися корисними для контролю або зниження вашої ваги.

Стевія проти еритриту для низьковуглеводних та кето-дієт

Вуглеводи не є нашими ворогами, але для деяких людей обмеження їх споживання може призвести до суттєвих змін. Кето-дієта спрямована на досягнення стану кетозу в організмі людини. Це означає, що ваш організм починає використовувати жири замість глюкози як основне джерело енергії.

У контексті низьковуглеводних дієт, таких як популярна кетогенна дієта, рекомендується скоротити споживання вуглеводів до 5-10% від загальної кількості споживаних калорій. При помірному вживанні стевія або еритрит можуть поліпшити якість вашої дієти. Це означає, що ви можете насолоджуватися улюбленими стравами та десертами без почуття надто суворих обмежень та дієтичного дискомфорту.

Таким чином, ви не відчуватимете такого стресу, якби вам довелося повністю виключити всі солодощі зі свого раціону. Це може бути особливо важливим для тих, хто прагне підтримувати низький рівень цукру в крові.

Які можуть виникати побічні ефекти?

Не потрібно турбуватися про безпеку, якщо ви вживаєте той чи інший замінник цукру в помірній кількості. Проте слід пояснити, які конкретні побічні ефекти можуть виникнути при вживанні великих доз.

Побічні ефекти від вживання еритриту можуть включати:

  • гази;
  • здуття живота;
  • діарею;
  • алергічні реакції (у поодиноких випадках).

Стевія зазвичай добре переноситься, однак у деяких людей може виникати непереносимість цієї речовини або легкий дискомфорт з боку системи травлення.

Висновок

Існує безліч альтернатив білому цукру, але еритрит і стевія різниця яких за смаковими якостями порівняно з ним не відчутна, залишаються досить популярними. Обидві альтернативи чудово підходять для людей, які звертають особливу увагу на свій добробут або стежать за конкретними цілями в галузі здоров'я, такими як зниження рівня глюкози в крові, підтримання ваги в нормальному діапазоні, зниження маси тіла, зменшення споживання вуглеводів тощо. Обидва натуральні підсолоджувачі не містять калорій, отже, не є джерелами енергії.

Споживання стевії або еритриту в помірній кількості, особливо при заміні ними звичайного білого цукру в рецептах, зазвичай безпечне. Визначити, що краще еритрит або стевія складно, важливо вибирати підсолоджувач, який відповідає вашим смаковим вподобанням і найкраще підходить для конкретного рецепту.

Зміст

Нейропротектор Muscimol One® Натуральний. Безпечний. Дієвий

100% екстракт мусцимолу у капсулах.

Muscimol One® зменшує тривожність, стрес, покращує сон та допомагає повернути людині стан спокійної впевненості.

  • Унікальна запатентована технологія
  • Створено природою
  • Найвищий ступінь очистки
  • Науково доведена ефективність
  • Не містить токсичних речовин
Купити